1000 İSİMDEN ÇAĞRI: PKK 'TERÖR ÖRGÜTLERİ LİSTESİ'NDEN ÇIKARILSIN
1000 İSİMDEN ÇAĞRI: PKK 'TERÖR ÖRGÜTLERİ LİSTESİ'NDEN ÇIKARILSIN
0 Yorum
648
13-12-2021

Uluslararası 1000 isim, PKK'nin 'terör örgütleri listesi'nden çıkarılmasını istedi. İmzacılar arasında dünyaca tanınmış çok sayıda kişi var. Türk devletinin Kürt halkına dönük işlediği insanlık suçlarına, işgal saldırılarına ve PKK yasağına karşı dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. Kürtlere Uluslararası Adalet İnisiyatifi, 30 ülkeden, uluslararası üne sahip isimlere, PKK'nin 'terör örgütleri listesi'nden çıkarılması için kampanyaya katılma çağrısı yaptı. 1003 kişi, 13 Aralık 2021 günü itibarıyla "PKK terör listelerinden çıkarılsın" kampanyasına katılarak çağrıyı imzaladı. Kampanyaya ilişkin açıklamada, "Savaşın ve insani dramın en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Kürdistan’da, Türk devleti soykırım denemelerine, inkar ve asimilasyona devam etmektedir. Türk devleti ve Erdoğan hükümeti 'terör ve terörizmle mücadele' adı altında Türkiye/Bakur, Suriye/Rojava ve Irak/Başur’da her türlü devlet şiddetini meşrulaştırmaktadır" denildi.

TÜRK DEVLETİNİN SUÇLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:
"Kürt halkının doğal ve meşru haklarını tanımayan Türk devleti, parlamentoda legal siyaset yapan Kürt partilerini, milletvekillerini, belediye eşbaşkanlarını 'terör örgütü üyeliği' ile suçlamaktadır. Devletin Kürt politikasını eleştiren 3 bin akademisyen 'terör örgütüne destek' suçlamasıyla üniversitelerden atılmıştır. Yüzlerce gazeteci 'terör örgütü üyeliği ve propagandası yapmak' suçlamasıyla yargılanarak hapse atılmıştır. Rojava’da, uluslararası koalisyon içinde yer alan ve insanlık düşmanı DAİŞ’i yenilgiye uğratan PYD, QSD, YPG ve YPJ 'PKK ile ortaklık' yapmak ve 'terörizm' ile itham edilmektedir. Türk devleti 'terörizme karşı mücadele' gerekçesiyle Rojava'yı işgal etmiş; Türk ordusu ve DAİŞ mensupları Efrîn, Serekaniye ve Gre Spi’ye yerleşmiştir. Erdoğan iktidarı BM denetimindeki Maxmûr mülteci kampını defalarca bombalamış, kamptaki birçok insanın ölümüne sebep olmuştur. Türkiye, 15 bin sivilin yaşadığı bu kampın 'terörist kampı' olduğunu iddia etmektedir. Bunun gibi Şengal’daki (Sincar) Êzidî Kürtler de Türk uçakları tarafından sistematik bir biçimde bombalanmaktadır. Türk devleti ve Erdoğan hükümetinin bu pervasız saldırılarını gören dünyanın tanınmış 29 aydını, yazar ve siyasetçisi Kürt halkıyla dayanışmak üzere 'Uluslararası Kürtlere Adalet İnisiyatifi' kurmuşlardır. Bu inisiyatif 5 Kasım 2021 tarihinde bir açıklama yaparak, dünya aydınlarına terör ve terörizm suçlamalarına karşı çıkmaları ve PKK’nin terör listelerinden çıkarılması çağrısı yapmıştır."

İNİSİYATİFİN KURUCULARI

'Uluslararası Kürtlere Adalet İnisiyatifi' kurucuları arasında şu isimler yer alıyor:
"Avusturyalı Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi Elfriede Jelinek; Slovenyalı Filozof Slavoj Žižek; ABD’li editor ve sanatçı Janet Biehl ; Afganistan Dayanışma Partisi Sözcüsü Selay Ghaffar; İspanya  Avrupa Parlamentosu Milletvekili Miguel Urbán Crespo; Hırvatistan’lı Filozof Srećko Horvat; İlerici Enternasyonal Genel Direktörü David R. K. Adler; Avrupa Konseyi Milletvekili ve İtalyan Senatör Roberto Rampi; İtalya Eski Bakanı Paolo Ferrero; İspanya Senatörü Bask’lı Gorka Elejabarrieta Díaz; Uluslararası Hukuk Uzmanı Prof. Norman Paech; Avrupa Birliği-Türkiye Yurttaş Komisyonu (EUTCC) Başkanı/Norveç Prof. Kariane Westrheim; Fransa’dan Yazar ve Editör Nils Andersson;  Fransa Kürdistan Dayanışma Koordinasyonu Üyesi/ Joel Dutto; Arjantin Plaza de Mayo Anneleri Örgütü kurucu üyesi Nora Cortinas; Hindistan’lı tanınan Barış aktivisti Prof. Achin Vanaik; Avrupa Birliği-Türkiye Yurttaş Komisyonu (EUTCC) Genel sekreteri ABD’li Prof. Michael M. Gunter; Alman hukukçu Berthold Fresenius;  Bolivyalı bilim insanı Prof. Raúl Prada Alcoreza; Venezuela Eski Planlama Bakanı Roland Denis;  Eski Kopenhang Belediye Başkanı Villo Sigurdsson;  Danimarkalı eski AP milletvekili Pernille Frahm; İsveç’te insan hakları mücadelesiyle tanınan Benny Gustavsson; eski Norveçli  milletvekili Erling Folkvord; Norveçli Tiyatro Sanatçısı ve Direktörü Pia Maria Roll; İsveç Sol Parti milletvekili Håkan Svenneling; Yeni Dünya Zirvesi kurucusu Hollandalı  Dr. Jonas Staal; Almanya’dan hukukçu Dr. Rolf Gössner; Belçika Barış Hareketi Sözcüsü Ludo de Brabander."

İMZACILAR ARASINDA ÇOK SAYIDA TANINMIŞ İSİM VAR

İnisiyatifin çağrısı üzerine aralarında Avrupa Parlamentosu milletvekilleri; ulusal ve yerel meclis milletvekilleri; senatörler, siyasi parti başkanları, belediye başkanları, sendikalar, sendika temsilcileri; akademisyen, gazeteci, hukukçu, insan hakları örgütü yönetici ve temsilcileri, kadın örgütü yönetici ve temsilcileri; sanatçılar ve barış örgütleri olmak üzere 1000 kişi, “PKK yasağına hayır” diyerek, PKK'nin terör örgütleri listesinden çıkarılmasını istedi. Bu kapsamda, Avrupa, Asya, Avustralya, Afrika kıtasından ve 30 ülkeyi temsilen 1000 kişi, 13 Aralık 2021 tarihi itibarıyla, “Uluslararası Kürtlere Adalet İnisiyatifi”nin başlattığı ‘’Barış, demokrasi ve insan hakları için, Avrupa Konseyinin, PKK’yi Terör Örgütler Listesinden çıkarılmasına Çağrı Yapıyoruz’’ imza kampanyasına katıldı.
1000 kişi arasında şu isimler de var:
"Sinema yönetmeni Ken Loach; Pakistanlı Nükleer Fizik profesörü ve siyasi savunma analisti Prof. Pervez Hoodbhoy; ABD’li yazar Lucina Kathmann; Meksikalı şair-yazar Judyth Hill; Macaristanlı filozof G.M. Tamás, Me Ra25 ve DiEM 25 gibi örgütlerin kurucu üyesi ve Ekonomi profesörü Yanis Varoufakis; İskoçyalı yazarlar James Kelman ve Paul Laverty; Fransız Senatörler Pierre Laurent ve Laurence Cohen; Almanya Sol Parti kurucularından Dr. Gregor Gysi; Fransa 2022 seçimleri Cumhurbaşkanı adayı Philippe Poutou; Avrupa Solu Başkanı Prof. Dr. Heinz Bierbaum; İtalyan karikatürist Zerocalcare; Fransa Cumhurbaşkanı adayı Jean-Luc Mélenchon; Dünya Sosyal Forum Yönetim üyesi Gustave Massiah; Nepal Eğitim Bakanlığı Dil Komisyonu başkanı Dr. Lava Deo Awasthi; Yunanistan Meclis Başkan yardımcısı Sofia Sakorafa; Polonyalı yazar ve gazeteci Tomasz Konicz; Ulusların Kendi Kaderini Tayin Hakkı Hareketi (MAK) Yöneticisi Soraya Sough, Uffe Elbæk, Danimarka milletvekili Michel Vanhoorne, Belçika Sol Ekolojik Forum Koordinatörü; İsviçre eski BM Özel Raporötü ve yazar Prof Jean Ziegler; Avusturalya Öğretmenler Sendikası Yöneticisi John Gauci; Fransa Ermeni Konseyi Eş Başkanı Ara Toranian; Hindistan Barış Aktivisti ve Küresel Anti Nükler Hareketi Yönetici Prof. Achin Vanaik."

İMZACILARIN TAM LİSTESİ

İmzacıların tam listesi ise şöyle:
1. Aaron Schreiner - Member of the Extended Parliamentary Group DIE LINKE
2. Abours Micheline - Teacher & historian, France
3. Achin Vanaik - Peace activist, retired Professor of “International Relations and Global Politics”, University of Delhi, India
4. Adelina Escandell - Senator in the Spanish Senate for ERC- Sobiranistes Group - Catalonia/Spain
5. Adelmo Cervi - Son of one of the “7 fratelli Cervi”, Italy
6. Adriana Guzmán Arroyo - Antipatriarchal Communitarian Feminism, Bolivia
7. Adriana Loset - Grand Councillor of Neuchâtel, Member of the General Council Val-de-Travers, Switzerland
8. Adrien Quatennens- LFI MP of Nord
9. Adriono Venuti - Deputy Group Spokesperson of Socialist Parties in the Grand Council of the Canton of Ticino, Switzerland
10. Ahmet Senyurt, Journalist, Cologne, Germany
11. Aina Sastre Bestard- Feminist - Speaker of the Parliament, Mallorca
12. Alain Bruneel -MP of North Region, France
13. Alain Gonthier - Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
14. Alba Iniesta Medel - Intersindical Salut IV, Spain
15. Alberto Acosta - Former President of the Constituent Assembly Bolivar-Ecuador
16. Alberto Colin - Anthropologist, Mexico
17. Alcides Lesmes Bulla - Colombians in Exile, Columbia
18. Alejandro Lopez Sanchis - STEQV
19. Alessandra Danesi - co-operator,Italy
20. Alessandro Barbieri - Vice Chair of Quarter Borgo Panigale - Reno - Municipality of Bologna, Italy
21. Alessandro Luparelli - Councillor Municipality di Roma, Italy
22. Alessandro Pigazzini - trade unionist, Italy
23. Alexander Eniline - President of the Workers' Party of Switzerland (PdA), Geneva, Switzerland
24. Alexis Corbière - LFI MP of Seine-Saint-Denis
25. Algrin Guillaume - Syndicalist, France
26. Alhaya Talauera Ceballos - STEPV
27. Ali Esbati, MP of the Left Party, Sweden
28. Alice Genoud - Grand Councillor of the City of Waadt (The Greens), Lausanne, Switzerland
29. Alicia Castellanos Guerrero - Anthropologist, Mexico
30. Alton Larsson- Chair of the Left Party Group in Söderhamn, Sweden
31. Amanda Ella Birkner - Co-President Red Women's Alliance Baselland, Basel, Switzerland
32. Amedeo Ciaccheri - Chair of VIII. Municipality of Rome, Italy
33. Amendelo Pierre - Painter, France
34. Amina Singerbacher - Co-President of Free Women, Baselland, Switzerland
35. Amineh Kakabaveh - Independent socialist member of the Swedish parliament, Sweden
36. Ana Miranda -Member of the European Parliament, BNG Party, Spain
37. Anaïs Timofte - Municipal Councillor, President of the Swiss Labour Party, Laussane, Switzerland
38. Anders Scans - Chair of Left party Group in Malmö, Sweden
39. Andrea Angella – advisor, Italy
40. Andrea Cegna - Radio onda d'urto, Italy
41. Andrea Pennacchi – Actor, Italy
42. Andrea Reinoso - Professor of the Central University of Ecuador
43. Andrea Scannavino - Chair of La Paz Antiracist Football Club Parma, Italy
44. Andrea Trombini - Councillor Quarter Santo Stefano - Municipality of Bologna, Italy
45. Andrea Vento - Teacher and coordination of self-organized geography teachers’ group, Italy
46. Andreas de Maa Suter - Museumologist (BastA!), Basel, Switzerland
47. Andreas Kirsten - Zurich Municipal Councillor (Alternative List) Basel, Switzerland
48. Andrej Hunko - Member of the Federal Parliament and Member of the Assambly of the Council of Europe, Germany
49. Andrew Wilkie - Federal MP, Independent Member for Denison, TAS, Australia
50. Angela Vergerio - University of Padoue, France
51. Anitra Nelson - RMIT University, Honorary associate professor, VIC, Australia
52. Anjuska Weil - Former Cantonal Councillor, President of the Swiss-Vietnam Association, Zurich, Switzerland
53. Anna Camposampiero - National Secretary of PRC- Italy
54. Anna Laura Diaz Iglesias - STEPV
55. Anna Magdalena Busl - Lawyer and Criminal Defence Lawyer, Germany
56. Anna Maria Romlid - Chair of Left party Group in Västerås - Sweden
57. Anna Miotto - President of JUSO St.Gallen, Switzerland
58. Anna Taner - City Councillor SP, Co-President of the Umbrella Association of Social Institutions in the Biel Region, Switzerland
59. Anne Keller - Former President of MRAP, France  
60. Anne-Sophie Pelletier - MEP, GUE/NGL, France
61. Annick Samouelian - Former President of Solidarité & Liberté Provence, France
62. Antonella Laschi – Writer, Italy
63. Antoni Trobat- Journalist, Spain
64. Antonia Mertsching- Member of the Saxon Parliament, DIE LINKE, Germany
65. Antonio D'Errico - FAI member of Anarchic Federation of Milano, Italy
66. Antonio Martinez Diez - Stics, Spain
67. Antonio Rossello - Secretary of Organisation of the CONADU History, Argentina
68. Antonio Ruggeri - director of Magazine Bene Comune Campobasso, Italy
69. Antti Rautiainen - Developer and writer, Finland
70. Appel Muller Patrick - Former Editor of the Humanité Newspaper, France
71. Ara Toranian - Co-Chairman of the Armenian Council of France
72. Arabia Eulalie - Member of the Communist Party & administrator of “Travailleur Catalan”, France
73. Argant Thierry - Archaeologist municipal council of Decines Charpieu, France
74. Armanda Pasch - Secondary School Teacher, Biel, Switzerland
75. Armando Wouriyu Valbuena- Secretary of the High Level Special Body on Ethnic Peoples (Ieanpe), Columbia
76. Arnau Piqué - Communists of Catalonia's International Relations Secretary - Catalonia/Spain
77. Arnold Zable - Writer, VIC, Australia
78. Árpád Kovács - Pastor of International Work,Finland
79. Arsène Kalaidjian - Representative of the Armenian Association, France
80. Arturo Salerni - Lawyer , Italy
81. Ascardie Arianne - Artist, France
82. Asier Gonzalez- Councillor of Bilbo City Council
83. Assumpta Barbeus Sendla - IAC
84. Ates Gürpinar - Member of the Federal Parliament and Deputy Chairman of the DIE LINKE Party
85. Attila Vajnai - Chairperson - Workers’ Party of Hungary 2006, Hungary
86. Aubron Cathy - Mouvement de la Paix, France
87. Axel Fjeld - Trade union representative in the Norwegian Railway Association, Norway
88. Bachman Pierre - Syndicalist, France
89. Bachy Jeremy - Senator of Bouches du Rhone, France
90. Baran Topal - Member of the Board, Green Party Karlsruhe, Germany
91. Barbancey Pierre - Journalist, France
92. Barbara Bottarelli – Employed, Italy
93. Barbara Cárdenas - Member of the Regional Parliament (ret.), Germany
94. Bàrbara Roviró - the coordinator of the Commission for International Incidence of the Catalan National Assembly (ANC) - Catalonia
95. Barbera Boyer Myriam - Honorary journalist & MP, France
96. Barrotin Paul - Retired teacher, France
97. Bartoli Georges - Photo-Reporter, France
98. Bastide Serge - Retired SNCF, France
99. Bastien Lachaud- LFI MP of Seine-Saint-Denis
100. Beatriu Cardona i Prats - Valencian Inter-Union, Spain
101. Bénédicte Taurine- LFI MP of Ariège
102. Benjamin Rudaz- Municipal Councillor and Co-President of The Greens, Lausanne, Switzerland
103. Benny Gustavsson - Chairman of the Kurdistan Support Committee, Sweden
104. Benoît Gaillard - Municipal Councillor of Lausanne SP  
105. Bernard Revollon - President of the Alsace Kurdish Friendship Association, France
106. Bernat Valero Ferrer - STEPV
107. Bernier Patrich - Administrator, France
108. Bertha Zuniga Caceres - Civic Council of Popular and Indigenous Organisations COPINH, Honduras
109. Berthold Fresenius - Lawyer, Germany
110. Berzuro Louise - Health Syndicalist, France
111. Bill Kidd - Member of the Scottish Parliament, for the Scottish National Party (SNP) - Scotland/UK
112. Birger Lahti - MP of the Left Party, Sweden
113. Bjørnar Moxnes – MP,Norway
114. Blanc Helene - Member of the Communist Party
115. Bob Brown - Bob Brown Foundation, Former Greens senator, TAS, Australia
116. Bonnaud Olivier - Syndicalist - Radiologist, France
117. Bouffartigue Paul - Sociology, France
118. Brian Walters QC - Barrister, VIC, Australia
119. Britten Claire - Retired, France
120. Bronchu Alexandra - President of the Women's Union, France
121. Brunella Guida - Councillor Quarter Navile - Municipality of Bologna, Italy
122. Brunella Maserati – Engineer, Italy
123. Cam Walker - Friends of the Earth, Environmental activist, VIC, Australia
124. Camille Sellier - Lecturer of the University of Montpelier, France
125. Cansu Özdemir - Chairwoman of the Left Party Hamburg, Germany
126. Capelli Pierre - Ministry of Education, France
127. Carles Riera- Member of the Parliament of Catalonia
128. Carlo Cellesi - Teacher Cagliari- Italy
129. Carlo Sommaruga - Lawyer, Member of the Council of States Geneva (SP), Switzerland
130. Carlos Lopez Catala - Valencian Inter-Union, Spain
131. Carlotta Trippa - Councillor Quarter Porto - Saragozza - Municipality of Bologna, Italy
132. Carme Gomila Dominguez- Secretary for Political Relations, Mes for Mallorca
133. Carmen Cosin Albert - Valencian Inter-Union, Spain
134. Carole Ferrier - University of Queensland, Professor, QLD, Australia
135. Carole Meyer - Municipal Counsellor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
136. Carolina Elizabeth Díaz Íñigo- Anthropologist, Mexico
137. Catherine Walsh - Academic Lecturer at the Andean University Simon Bolivar, Ecuador
138. Cathy Aubron - Representative of the Pacifist Association, France
139. Caubere Philippe - Actor, Screenplay, Director, France
140. Cazorla Gérard - Syndicalist SCOP-TI, France
141. Cécile Guinand - Grand Councillor of Neuchâtel (PdA), Switzerland
142. Celestino Nauarmo Amores - Cat-IU
143. Céline Misiego - Member of the Lausanne Cantonal Council (PdA), Lausanne,Switzerland
144. Cermolace Marie José - Honorary regional council & Regional council member, Syndicalist, France
145. Chabbi Anissa - Syndicalist, Nurse, France
146. Chauvelot Guy - Sculptor, France
147. Chauvelot Thierry - Artist, Painter, France
148. Chiara Fabbiani - athlet & instructor, Italy
149. Chollon Allain - Journalist, France
150. Chris Stephens - MP - Scottish National Party (SNP) - Scotland/UK
151. Christian Dandrès - National Councillor (SP), Geneva, Switzerland
152. Christian Guyonvarc'h - Representative of the Brötan Council, France
153. Christian Huber - President of the Greens and City Parliamentarian of St. Gallen, Switzerland
154. Christine Seidler - Councillor of Zurich, Switzerland
155. Chryslen Mayra Barbosa Gonçalves - PhD Student in Social Anthropology - UNICAMP, Brazil
156. Ciczie Weidby - MP of the Left Party - Sweden
157. Cinzia Ferdenzi - Councillor municipality of Fiorenzuola, Italy
158. Clara Esteve Ferrer - Intersindical
159. Clara Saborit Garcia - STAS.IV
160. Claude Calame - Director of studies, EHESS Paris
161. Claudia Korol - Feminist Communicator, Member of the Popular Education Team Pañuelos in Rebeldía, Researcher at the Centre for Research and Training of Latin American Social Movements (CIFMSL) - Argentina and Member of Feminists of Abya Yala
162. Claudia Ruhs - Author, Germany
163. Claudio Calia – Author, Italy
164. Clément Tolusso- Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
165. Clémentine Autain- LFI MP of Seine Saint-Denis
166. Collas Marianne- Feminist militant & Member of the Communist Party, France
167. Constance M. Beutel - EdD - Community Activist Benicia California - USA
168. Corinne Gournay Garcia- Member of the Hérault Region, France
169. Cornelia Federer - City Parliamentarian St.Gallen (GREENS Switzerland), St.Gallen/Switzerland
170. Cornelia Wolenin - Catechist, Lucerne, Switzerland
171. Corpola Jean Marc - Deputy Mayor of Marseille, France
172. Corradino Gaella - Member of the Communist Party, France
173. Cristina Gfeller - High School Teacher, Biel, Switzerland
174. Cybel Dickson - Vice-President of Juso Aarau, Switzerland
175. Cyril Gros - Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
176. Damia moll Cardona- Professor and Councillor of Ajuntament de Ciutadella de Menorca
177. Damien Kingsbury - Deakin University, Professor, VIC, Australia
178. Daniel Bartement - Lecturer of the University of Montpelier, France
179. Daniel Bernmar - Opposition Council in Göteborg Municipality for the Left Party, Sweden
180. Daniel Riazat - MP of the Left Party, Sweden
181. Daniel Voguet - Honorary lawyer of the Paris Baro, France
182. Daniele Barbieri - writer e Journalist, Italy
183. Daniele Vannetiello - Researcher of University of Bologna
184. Dario Azzellini, Cornell University, Ithaca USA
185. Dario Marini Ricci - Teacher- Councillor municipality of Fiorenzuola, Italy
186. David Fernández - the deputy president of the Catalan National Assembly (ANC), Catalonia
187. David Payot - The Deputy Mayor of Lausanne, (PdA), Switzerland
188. David R. K. Adler - General Coordinator of Progressive International
189. David Zyngier - Monash University, Academic, VIC, Australia
190. Davide Grasso - Professor of Philosophy - IUC – Turin, Italy
191. De Ubeda André - municipal Council of Toulon, France
192. Delphine Durand - Poetess
193. Denis de la Reussille - National Councillor (PdA), Neuchâtel, Switzerland
194. Denise Roth - Physician for General Medicine, Lucerne, Switzerland
195. Detjon Begaj - Councillor Municipality di Bologna, Italy
196. Diana Itzu Gutiérrez Luna - Member of the Centre for Women's Rights of Chiapas
197. Dick Marty - Former State Prosecutor of the Canton of Ticino, Former Member of the Council of Europe and Member of the OSCE Commission on Human Rights, Ticino, Switzerland
198. Didier Divorne - The Deputy Mayor of Renens, (PdA), Switzerland
199. Dieni Domenico - Human Right Activist, France
200. Dieudonné Philippe - Marseille Human Rights League, France
201. Dîlan Yenigün - Lawyer, Sweden
202. Dimitri Estimbre - Member of the Municipal Council of Bédarieux Region, France
203. Dirk Tas - Spokesperson of FAU, Climate Activist, Bern, Switzerland
204. Docent Rosanna Massidda - Human Rights activist, Italy
205. Domart Jean-Marc - Human Right Activist, France
206. Dominique Sopo - President of SOS Racisme, France
207. Döndü Ziegler - Demirtas - Mitglied der erweiterten Fraktion DIE LINKE, Germany
208. Dorothy Bruck - Victoria University, Professor, VIC, Australia
209. Doug Nicholls - General Secretary - General Federation of Trade Unions , UK
210. Dr. Alexander Panez - University Lecturer, Biology, Chile
211. Dr. Aziz Iltümür, Ophthalmologist, Duisburg, Germany
212. Dr. Beppe Savary-Borioli - Forum Alternativo, General Practitioner and Emergency Physician, Ticino, Switzerland
213. Dr. Bigna Rambert - Specialist FMH for Psychiatry and Psychotherapy, Zurich, Switzerland
214. Dr. Carolin Spansk – X-ray doctor and head of Söderhamn Hospital, Sweden
215. Dr. Cemal Selcan, Physician, Düsseldorf, Germany
216. Dr. Daniel Ganser - Historian, Basel, Switzerland
217. Dr. Detlef Feldmann- Physician, Duisburg, Germany
218. Dr. Eva von Redecker- Philosopher, Germany
219. Dr. Federico Venturini - Dept Geography University of Udine, Italy
220. Dr. Fikret Yildiz-  Gynaecologist, Duisburg, Germany
221. Dr. Friederike Habermann - Freelance Researcher and Author, Germany
222. Dr. Gilberto López y Rivas - Anthropologist, Mexico
223. Dr. Gregor Gysi- Member of the Federal Parliament, Germany
224. Dr. Joseph Healy - member of the National Council of Left Unity, UK
225. Dr. Judith Dellheim - Political Economist, Berlin, Germany
226. Dr. Kersten Woweries - Lawyer, Germany
227. Dr. Khalid Ibrahim - Doctor - Sweden
228. Dr. Lava Deo Awasthi - Chairperson of the Language Commission of the Government, Nepal
229. Dr. Marc Schessler - Osteopathe, La Tour-de-Peilz, Switzerland
230. Dr. Mechthild Exo - Decolonial Peace and Conflict Studies and Social Work, University of Applied Sciences Emden/Leer, Germany
231. Dr. Med Ibrahim Güneş, Pyhsician, Duisburg
232. Dr. med. Günther Bittel, Internist, Duisburg, Germany
233. Dr. med. Michael Wilk, Emergency Physician, Psychotherapist, Germany
234. Dr. Nikolaus Brauns - Journalist and Historian, Germany
235. Dr. Olga Zitzelsberger - Institute for General and Occupational Pedagogy, Germany
236. Dr. Omid Kasem - Doctor , Sweden
237. Dr. Peter Berens - Historiker und Publizist
238. Dr. phil. Werner Ruf - Political Scientist and Peace Researcher, Germany
239. Dr. Raffi Daniel Bedikian, Pediatrician, Oberhausen, Germany
240. Dr. Rainer Lukaschek- Physician, Bottrop, Germany
241. Dr. Ruth Waldvogel - Psychotherapist, Basel, Switzerland
242. Dr. Sarah Schilliger - Sociologist, Bern, Switzerland
243. Dr. Stefan Meretz - Engineer and Computer Scientist, Germany
244. Dr. Susanne Bachmann - Sociologist, Bern, Switzerland
245. Dr. theol. Rolf Bossart - Religious Scholar, St. Gallen, Switzerland
246. Dr. Thomas Jeffrey Miley - Dept Sociology - University of Cambridge, UK
247. Dr. Urban- Mülhausen, Germany
248. Dr. Willi Mast - Spokesperson for Medicine for Rojava, Germany
249. Dr. Wolfgang Conradis, Lawyer, Duisburg, Germany
250. Duclos Daniel - Member of PCF & CGT, France
251. Durrieu Josiane - Administrator of PCF 13, France
252. Ebba Wergeland - Physician - Norway
253. Edda Pando - Chair of Association Arci Todo Cambia- Italy
254. Edgars Martínez Navarrete - Anthropologist and Member of Aukin Media in Mapuche Wallmapu, Chile
255. Edith Boulanger-Director of Peace movement, France
256. Edoardo Bai - Doctor and Scientific committee of Lega Ambiente, Italy
257. Eeva Kaukoluoto - Doctor of Philosophy - Finland
258. Eirik Hassvik - Department of Education University of Southeast, Norway
259. Eirik Svensson - leader of the West Norwegian Transport Workers' Association, Norway
260. El Hamzaoui Mohammed - Journalist, France
261. Elena Mazzoni - Human Rights Activist environmentalist,Italy
262. Elena Vendrell Egea - STM
263. Eleni Varikas - Lecturer of Emerita University of Paris 8, France
264. Elfriede Jelinek - Writer/Nobel Prize in Literature, Austria
265. Eli Aaby - Member of the Women's Front - Norway
266. Elianora Di Majo - Former deputy of Napoli Municipality, Italy
267. Elina Kauppila - City Councillor and environmental activist, Finland
268. Elisa C. Brimes Renta - STICS Inter
269. Elisabetta Cattaneo – environmentalist, Italy
270. Elisabetta Salvini - Chair of Casa delle Donne Parma, Italy
271. Elise Lowy - Administrator of PEPS Movement, France
272. Elisenda Paluzie - president of the Catalan National Assembly (ANC) , Catalonia
273. Ella Mona Chevalley - Municipal Councillor of Yverdon-les-Bains The Greens
274. Elodie Lopez - Councillor and Grand Councillor of Vevey, (Décroissance-Alternatives), Swizterland
275. Elsa Britt Enger - Spokeswoman Grandmothers for Peace, Norway
276. Elsa Stamatopoulou - Columbia University - Director - Indigenous Peoples' Rights Program - Institute for the Study of Human Rights, USA
277. Emanuel Deonna - Grand Councillor of Geneva (SP), Switzerland
278. Emily Marion Clancy - Vice Mayor of Bologna Municipality, Italy
279. Emma Lina Johansson - Municipal Councillor of Malmö city - Left Party, Sweden
280. Emmanuel Eduardo Rozental Klinger - Social Activist - Abya Yala
281. Emmanuel Maurel - MEP, GUE/NGL, France
282. Emre Ecevit - Politician, Candidate for the German Federal Parliament 2021 - DİE LİNKE Party
283. Enrico Calamai - Former diplomat, Italy
284. Enrico Gnudi - Councilor Quarter Savena - Municipality of Bologna, Italy
285. Erasmo Pallazzotto – MP, Italy
286. Eric Coquerel- LFI MP of Seine-Saint-Denis
287. Eric Fassin- Sociologist, University of Paris 8
288. Erik Ness - Editorial Member of Gnist, Norway
289. Erika Huser - World of Social Women, Switzerland
290. Erkki Matinlassi - Activist - Finland
291. Erling Folkvord - Writer & Former MP, Norway
292. Ernst Ludwig Iskenius - Physician, Member of the International Physicians for the Prevention of Nuclear War (IPPNW)
293. Erwin Weiss - Engineer, Anti-Nuclear Activist, Geneva, Switzerland
294. Esposito Jean Gérome - Comedian, France
295. Ester Rincon Rodriguez - Valencian Inter-Union STEPV-IV
296. Etienne Morin - Council of Toulouse Region, France
297. Eulelia Requant - Member of the Parliament of Catalonia
298. Eva Birath - Informatic - Sweden
299. Fahmy Almajid, Human Right Activist, Danmark
300. Fco J. Quiros - TUC-IV
301. Fco Javier Ramirez Igiro - SF Inter-Union Intersindical, Spain
302. Federico Grazzini - Vice Chair of Quarter Porto - Saragozza - Municipality of Bologna, Italy
303. Felix Irizar - ESK.SINDIKANA, Basque Country
304. Ferman Büyükkaya- Board member and treasurer in the Left Party Helsingborg, Sweden
305. Fernanda Garavaglia - Secretariat CUB tessili, Italy
306. Fernanda Navarro - Philosopher, Mexico
307. Fernando Alvarez Suarez - Left Trade Union Corriete, Spain
308. Fernando Fuente- EFA
309. Fessin Stéphanie - Nurse, France
310. Fionn Skiotis - North-East Syria Solidarity Group (NESS), VIC, Australia
311. Firat Turgut – Wenzel, Member of the Extended Parliamentary Group DIE LINKE
312. Florian Wick - Lawyer, Co-operating lawyer of the European Center for Constitutional & Human Rights (ECCHR), Zurich, Switzerland
313. Fort José - Journalist, France
314. Fortino Domínguez Rueda - Historian and Anthropologist, Mexico
315. Foulquier Luc - Research Engineer, France
316. Fournier Carole - Activist, France
317. Franca Albertini - Research of CNR, Italy
318. Franca Maria Sedde - Teacher – Nuoro, Italy
319. Francesca Mazzuzi - Journalist- Italy
320. Francesca Romana D'Amico - Councillor Quarter San Donato - San Vitale -Municipality of Bologna, Italy
321. Francesco Buonsaver - Journalist, Switzerland
322. Francesco Gentilini - Councillor Quarter Santo Stefano, Municipality of Bologna, Italy
323. Francesco José Quiros - Tuc-Inter-Union, Spain
324. Francesco Mazzetta – Bibliothecarial, Italy
325. Francesco Troccoli – writer, Italy
326. Francia Magali - Member of CGT, France
327. Francis Wurtz - Former Chair of the GUE NGL & Honorary MEP, France
328. Francisco De Parres Gómez - Anthropologist and Photographer, Mexico
329. François Devedjian - Lawyer, France
330. Françoise Bousquet - Member of the Municipal Council of Bédarieux Region, France
331. Frank Jasenski - Lawyer - Germany
332. Fransisco Javier Corredor Suarez - OSUT-IV, Spain
333. Fransizka Stier - Sociologist, General Secretary of BastA, Strong Alternative Basel, Switzerland
334. Franziska Meinherz - Member of the Lausanne Municipal Council (EÀG-SolidaritéS), Switzerland
335. Franziska Nedelmann - Lawyer, Berlin, Germany
336. Franziska Roth - National Councillor (SP), Solothurn, Switzerland
337. Franziska Ryser - National Councillor (GREENS), St. Gallen, Switzerland
338. Friedhelm Schaumann - Chairman of the Left Party for District of Unna, Germany
339. G.M. Tamás - Philosopher - Hungary
340. Gabi Zimmer - Former Chairwoman of the GUE/NGL Group in the European Parliament, Germany
341. Gabriela Kämpf - Deputy Mayor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
342. Gabriela Schvartzman - Feminist Political Scientist,Paraguay
343. Gabriele Budka - Member of the Extended Parliamentary Group DIE LINKE, Germany
344. Gael Briand - Editor Chief of “Le Peuple Breton” France  
345. Geir Asbjørn Jørgensen - MP, Norway
346. Geir Hem - Chairperson of the organization "Stopp NATO" - Norway
347. Georges Perron - Administrator of « La Roche Sur Yon », France
348. Gerbault Eve - member of the Communist Party, France
349. Gerd Schumann - Author, Berlin, Germany
350. Gerd-Peter Zielezinski- Parliamentary Group Chairman in the Council, DIE LINKE, Wuppertal
351. Gernault Dominique - Board member of PCF 66
352. Gian Luigi Bruzzo – environmentalist, Italy
353. Gian Luigi Deiana - Teacher Oristano, Italy
354. Giorgetti Martine - Activist, France
355. Giorgetti René - Honorary Councillor of Bouches du Rhône, France
356. Giorgio Marasà - Responsible of Foreign Affairs of Italian Left Party, Italy
357. Giovanni Motta – Lawyer, Italy
358. Giovanni Russo Spena - Former Senator of Italia, Italy
359. Gisella Vacca – Artista, Italy
360. Giuliana Sgrena – Journalist, Italy
361. Giuliano Pisapia - MEP S&D, Italy
362. Giulio Nori – Fotografo, Italy
363. Giuseppe Noroni – geography, Italy
364. Gökay Akbulut - Member of the Federal Parliament, Die Linke Party, Germany
365. Goncalves Anthony - Doctor, France
366. Gorka Elejabarrieta Díaz - Senator of Spain and Director of International Relations and Policy for EH Bildu
367. Gudrun Nordborg - MP of the Left Party - Sweden
368. Guediguian Robert - Administrator, France
369. Guido Trifiletti - Provincial Secretary Flmuniti, Italy
370. Guido Viale - Human Rights Activist- Italy
371. Guillaume Spiro, Deputy Mayor of the City of Ivry sur Seine
372. Guimoiseau Dany - Sanitarian, France
373. Gül Güzel - Writer, Journalist, Negotiation Interpreter of the Kurdish Language, Germany
374. Gun Britt Walström - Member of the Söderhamn City Administration, Sweden
375. Günter Klein - Local Politician and Welfare Worker, Stuttgart, Germany
376. Gustave Massiah- Member of the International Council of the World Social Forum (WSF)
377. Guzman Marie Chantal - Co secretary of PCF
378. Hadrien Buclin - Cantonal Councillor (EÀG-SolidaritéS), Lausanne, Switzerland
379. Håkan Svenneling - Member of the Parliament, Sweden
380. Halaoui Fabienne - Council of Orange Municipality, France
381. Hanna Gunnarsson - MP of the Left Party - Sweden
382. Hanna Victoria Mörk - Opposition Council in Uppsala Municipality for the Left Party - Sweden
383. Hannele Ollilainen -Environmental Designer for Sustainable Development - Siemenpuu Foundation's activist - Agroecology - Finland
384. Hans Baer - University of Melbourne, Associate professor, VIC, Australia
385. Haris Golemis - transform! Europe - Greek newspaper Epohi, Greece
386. Hauffman Jackie - Former MP & Former MEP, France
387. Hayot Alain - Academician, France
388. Héctor Sánchez - Communists of Catalonia's General Secretary - Catalonia/Spain
389. Heidi Mück - Grand Councillor of the City of Basel (BastA!), Switzerland
390. Heike Geisweid, Lawyer, Bochum, Germany
391. Heikki Ekman - Human Rights Activist ,Finland
392. Heinz Jürgen Schneider - Lawyer and Author, Hamburg, Germany
393. Heinz R. Schmitt- Lawyer, Duisburg
394. Helen Meekosha - University of NSW, Social Scientist, NSW, Australia
395. Hélène Guérin - Researcher, France
396. Henri Fiori - Administrator of Republican&Socialist Left, France
397. Hortensia Ines - Solidaires
398. Huet Yvon - Journalist & Syndicate, France
399. Îbrahîm Seydo Aydogan - Lecturer of İNALCO, France
400. Idurre Bideguren Gabantxo- Senator, Euskal Herria
401. Ignacio Ortega Trores – Syndicate, Spain
402. Igor Zulaika- International Coordinator for Euskal Herria Bildu,
403. Ilaria Agostini - Researcher & Lecturer University of Bologna - Italy
404. Ilias Panchard - Member of Lausanne Municipal Council (The GREENS), Switzerland
405. Ilona Szatmari Waldau - MP of the Left Party, Sweden
406. Immu Suominen - Poet - Finland
407. Irene Clausen- Human Rights Activist - Danmark
408. Isabel Gonzalez Lopez - Confederation of the Inter-Union, Spain
409. Isabel Itxoa Crespo- Professor of UPV/EHU
410. Isabel Lasobras - Member of Parliament for Aragon
411. Isabel Simon Garria - STAS
412. Isabetle Santiago - MP of the Val-de-Marne Region, France
413. Itsaso Lekuona- Councillor of Hernani City Council
414. Ivan Grozny Compasso – Journalist,Italy
415. Ivo Durisch - Group Spokesperson of the SP in the Grand Council of the Canton of Ticino, Switzerland
416. Izaskun Duque- Member of the General Assembly of Bizkaia
417. J. Marie Battini - Representative of the New anti-capitalist party, France
418. Jaakko Rissanen - Human Rights Activist - Finland
419. Jacinto Matas Osa - Sf Inter-Union Intersindical, Spain
420. Jacques Dyoniziak - Member of the political bureau of the Democratic unity party of Brötan, France
421. Jacques Gaillot- Bishop
422. Jakob Migenda - Member of the Council of Spokespersons of DIE LINKE Darmstadt
423. Jakop Jansson - Former MP -Sweden
424. James Howard - Refugee Action Collective, Teacher & actor, VIC, Australia
425. James Kelman - Writer - Scotland/UK
426. Jamie Parker - Greens NSW, State member for Balmain, NSW, Australia
427. Jan Erik Vold - Author,Norway
428. Jan Petter Bastøe - Municipal Council Representative in Sarpsborg, Norway
429. Jan Schiffer - Federal Spokesperson of Linksjugend ['solid], Germany
430. Janet Biehl - Author, Copy Editor, and Graphic Artist, USA
431. Jani Nuutinen - Social worker - Finland
432. Janice Catherall - Radical Women, Retired, VIC, Australia
433. Jann O. Krangnes - The Chairmanship and the municipal Council of Hitra, Norway
434. Jaume Alzamora Riera - General Secretary MES Mallorca
435. Javaloyes Brice - Member of PCF, France
436. Javiera Marchant - Aedo - Equality Trainer, Finland
437. Jean Batou - Deputy Grand Councillor Geneva (Ensemble à Gauche/Rèsistance), Switzerland
438. Jean Burgermeister - Grand Councillor Geneva (Ensemble à Gauche/Rèsistance), Switzerland
439. Jean Charles Rielle - Grand Councillorof  Geneva, Former National Councillor (SP), Switzerland
440. Jean Christophe Sellin - National Co-coordinator of the Left Party, France
441. Jean Louis Couture - Agronomist, France
442. Jean Luc Mélenchon- LFI MP of Bouches-du-Rhône, Candidate of the Union Populaire for the Presidential Election in 2022, France
443. Jean Paul Dufrègne - MP of the Allier Region, France
444. Jean Paul Lecoq - MP of the Seine-Maritime Region, France
445. Jean Tible – Professor, University of São Paulo, Brazil
446. Jean Tschopp - Cantonal Councillor of Lausanne (SP), Switzerland
447. Jeanroy Séverine-Sanitarian, France
448. Jenny Forward - Socialist Alliance, Social worker, TAS, Australia
449. Jens Holm - MP of the Left Party, Sweden
450. Jérôme Gleizes - City councillor of Paris 20, France
451. Jérome Marie - Teacher & Member of PCF
452. Jérome Philippe - Journalist, France
453. Jerry Hansson - Chair of Left party Group in Jönköping, Sweden
454. Jessica Thunander - MP of the Left Party, Sweden
455. Jessica Wetterling- MP of the Left Party, Sweden
456. Jesus Alonso Valero- Psychologist
457. Jesus Gimenez Chicharro - STAS-IU
458. Jo Jenseg - Leader of LO Stavanger in Omegn Local Branch of National Federation of Trade Unions, Norway
459. Joana Berker - Commune of Women in Basel-Erlingen, Switzerland
460. Joch Weil-Goldstein - Emeritus Judge of Labour Court, Zurich, Switzerland
461. Joel Dutto - Member of the Kurdistan Solidarity Coordination, France
462. Johann Dupuis - Member of the Lausanne Municipal Council (EÀG-SolidaritätS), Switzerland
463. Johanna Eliasson - Board member of the Left party - Sweden
464. John Gauci - NSW Teachers Federation, Teacher & Federation rep, NSW, Australia
465. John McLaren - Victoria University, Emeritus professor, VIC, Australia
466. John Tully - Victoria University, Professor (honorary), VIC, Australia
467. Jon Iñarritu- Member of Congress
468. Jonas Sjöstedt - Former Leader of the Left party (2012-2020), Sweden
469. Jonas Staal - Artist and Propaganda Researcher, New World Summit/Netherlands
470. Jonny Rumpt - Trade Unionist (FAU), Biel, Switzerland
471. Jörg Heuer - Intermedia - Artist, Germany
472. Jörg Willi Metzger - Head of the Housing Department of the Wagerenhof Foundation, Lucerne, Switzerland
473. Jorge Alonso- Researcher at the Centre for Research and Higher Studies in Social Anthropology, Mexico
474. José Antonio Gonzalez -Inter-Union of Aragon - Ista
475. José Garcia Polo – Syndicate, Spain
476. Jose L. Besarano Rubio - Stics, Spain
477. Jose Luis carretero- General Secretary of the Trade Union Confederation of Workers' Solidarity
478. José Luiz del Roio - Brazilian Historian Former Senator, Italy
479. Jose Portillo Manruno – Activist, Spain
480. Jose Ramon Galdon - STICS, Spain
481. José Santos Caícedo- National Coordination of the Black Communities Process (PCN), Columbia
482. Josep A. Bomboi Arial - STAS-IU
483. Josep Coll Saez - STEPU
484. Josep ferrera Terrassa - Member of Parliament for Mallorca
485. Jourdan Pascale - Syndicate & Nurse, France
486. Juan Carlos Guerra - Member of the Collective From the Margin, Ecuador
487. Juan Carlos Izagirre- Member of the General Assembly of Gipuzkoa
488. Juan Cuvi- Former Leader of Alfaro Vive Carajo Bolivar-Ecuador
489. Juan Hernandez Zubizarreta- Professor UPV/EHU Euskal Herria
490. Juan Pablo Casiello- Teacher and Trade Union Secretary of the Amsafe Rosario Trade Union, Argentina
491. Judith Somi - Labor Activist - Belgium/France
492. Judyth Hill - poet author and editor - Mexico
493. Juha Pekka Väisänen - Chairperson of Finnish Communist Party - SKP, Finland
494. Jukka Peltokoski - Educational producer and non-fiction writer - Finland
495. Jule Goikoetxea - Professor at UPV/EHU University
496. Julia Argentina Perie - Member of Parlasur, President of the EuroLat Women's Forum, National Vice-President of the Solidarity Party, Argentina
497. Juliano Medeiros - President of Socialism and Freedom Party (PSOL) - Brazil
498. Julie Ward - Former MEP of the Labour Party - UK
499. Julien Eggenberger - Grand Councillor of the City of Lausanne (SP), Switzerland
500. Julien Gressot - Grand Councillor and President of the PdA in the Canton of Neuchâtel, La-Chaux-de-Fonds, Switzerland
501. Julien Landais - Lecturer of the University of Montpelier, France
502. Julio Perez del Campo- Film Director, Goya Award Winner
503. Jürgen Dittmeyer- Group Member for the Left List in the Council, Oberhausen, Germany
504. Jürgen Klute - Publicist - theologian - former member of the European Parliament; Belgium/Germany
505. Kaisa Liljanto - Human Rights Activist, Finland
506. Kaisa Väliahde - Provider of travel program services, Finland
507. Kalle Juntunen - Student of social sciences - Finland
508. Kantarjian Patrice - Syndicate, France
509. Kariane Westrheim - Chairperson of the EU Turkey Civic Commission (EUTCC), Norway
510. Karin Råsjö - MP of the Left Party - Sweden
511. Karine Beausire Ballif - Municipal Councillor of Lausanne SP, Switzerland
512. Karine Clerc - Municipal Councillor, People's Party Renens, Switzerland
513. Karkar Hssane - Academician, France
514. Katerina Anastasiou - Chairperson of the Communist Party of Austria (KPÖ), Austria
515. Kathrin Flach Gomez - Landessprecherin, DIE LINKE Bayern, Germany
516. Ken Loach - film maker, UK
517. Kerem Schamberger - Activist and Communication Scientist, Germany
518. Khajik Khasber - Dentist surgeon, Sweden
519. Kike Fernandez de Pinedo- Member of the General Assembly of Araba
520. Kimmo Laine - Activist, Finland
521. Kirsi Rouvali - Human Rights Activist, Finland
522. Klaus Lintho - Leader of LO in Sarpsborg and Rakkestad (local branch of National Federation of Trade Unions), Norway
523. Koldo Saenz - LAB Sindikatua, Basque Country
524. Kurt Kleffel MLPD Hannover and Brigadist in the Construction of the Health Centre in Kobane, Germany
525. Lacaze Pierre - Mamager of Haute Garonne PCF
526. Lafargue Fréderic - Journalist, France
527. Lambrechts Alain - Engineer, France
528. Larouze Pauline - Anesthetist, France
529. Lars Ohly - Former Leader of the Left party (2004-2012) , Sweden
530. Laura Aznal- Member of the Navarro Parliament, Spain
531. Laura Mora Cabello de Alba- Professor at the University of Castilla la Mancha
532. Laura Quagliuolo - Human Rights Activist CISDA, Italy
533. Laura Shrader – writer, Italy
534. Laurence Cohen - Senator of the Val-de-Marne Region, France
535. Laurence Fehlmann Rielle - National Councillor (SP), Geneva, Switzerland
536. Laurent Ziegelmeyer - President of the Val-de-Şarne Region France-Kurdistan Association, France
537. Lauri Korpela - Human Rights Activist, Finland
538. Layla Outemzabet - Municipal Councillor of Yverdon-Les-Bains (The Greens Switzerland), Vevey, Switzerland
539. Le Floch Pascale-La Farlède, France
540. Le Floch Patrick-La Farlède, France
541. Le Pape Florian - Councillor of Marsilya Region, France
542. Léandre Séraidaris - Photographer, Vevey, Swizterland
543. Lecoq Catherine - Actor, France
544. Leidet Gérard - Historian, teacher member of the Movement Ouvrier, France
545. Leif Ericksson - Criminal Lawyer, Sweden
546. Leila Chaibi - MEP, GUE/NGL, France
547. Leon Lauritsen, Politician and Human Right Activist Holstebro- Denmark
548. Leonie Schubiger - Board Member of JUSO, St. Gallen, Switzerland
549. Léonore Porchet - National Councillor, Grand Councillor of Waadt (GREENS), Lausanne, Switzerland
550. Liam Ward - RMIT University, Associate lecturer, VIC, Australia
551. Liberti Francois - Honorary Deputy, Former Co-Chairman of the Herault Council & Honorary Ayor of Sète, France
552. Lidia Peris Ferrando - STEPV
553. Linda Snecker - MP of the Left Party, Sweden
554. Linea Duran - Chair of the Left Party Söderhamn, Sweden
555. Liray Rodriguez - Intersindical Canaria
556. Lisa Hoffmann - Member of the Council of Spokespersons of DIE LINKE Darmstadt
557. Lisbeth Raanes Hansen - Adviser Agder County Municipality - Norway
558. Lise Bouzidi Vega - Representative of the Terre et Liberté pour Arauco Association, France
559. Liv Müller Smith-Sivertsen - Feminist Responsible in Red Youth - Norway
560. Livia Apa – Journalist, Italy
561. Livia Hekanaho - Doctor of Philosophy - Docent,Finland
562. Livio Cancelliere - Lawyer in Supreme Court of Milan and Honorary Judge of the Court of Parma- Italy
563. Lluis Enric Apesteguia Ripoll - Coordinator MES For Mallorca
564. Lola Navarro Navarro - STEPV
565. Lolita Chávez - Communitarian feminist, Leader of the Council of the Maya K'iche' People (CPK), Ixim Ulew, Member of Feminists of Abya Yala, Guatemala
566. Lorena Delgado Varas - MP of the Left Party, Sweden
567. Lotta Johansson Fornarve - MP of the Left Party, Sweden
568. Lotta Laaksonen - Member of the Left Council of the Left Alliance and Turku City Councillor - Finland
569. Louis Dana - Municipal Councillor of Lausanne SP
570. Luc Quinton-Plastic Artist and Collage Storyteller
571. Luc Ripoll - Council of Toulouse Region, France
572. Lucazeau Julie - Artist-Actor, France
573. Luciano Muhlbauer - Former Regional Councillor of Lombardia- Italy
574. Lucina Kathmann - Writer - USA/Mexico
575. Ludo de Brabander- Spokesman for the Belgian Peace Organisation Vrede
576. Luigi Lucchi - Mayor of Berceto, Italy
577. Luigi Vinci- Former MEP- Italy
578. Luis Miguel Garcia Caballero, STM
579. Luis Primo - PCOA
580. Luisa Morgantini - Former Vice-President of European Parliament, Italy
581. Lukas Briellmann - Pastoral Head, Lucerne, Switzerland
582. Lukas Eitel - District Spokesperson of the DIE LINKE in Erlangen - Höchstadt, Germany
583. Lukas Theune - Lawyer and Executive Director of the RAV, Germany
584. Lydie Massard Passal- Spokesperson of Democratic Union Party of Brötan, France
585. M. Luz Gonzalez-STES
586. M. Mar Martinez Lombardo- S.Ferroviario
587. Madelon de Maa Suter - Artist of Painting (BastA!), Basel, Switzerland
588. Maggie Chapman - Member of the Scottish Parliament - for the Scottish Greens, Scotland/UK
589. Magro Patrick - Councillor of Septèmes les Vallons Municipality, France
590. Maj Karlsson- MP of the Left Party, Sweden
591. Maja Hess - Physician, President of Medico International, Zurich, Switzerland
592. Malcolm Momodou Jallow- MP of the Left Party, Sweden
593. Malin Björk - Member of the European Parliament - GUE/NGL, Sweden
594. Manolo Camano - CUT , Galizia
595. Manon Aubry - MEP, GUE/NGL, France
596. Manu Pineda - Member of the European Parliament, Communist Party of Spain
597. Manuel Bompard - MEP, GUE/NGL, France
598. Manuel Fernandez- President of the Trade Union Confederation of Workers' Solidarity
599. Manuel Garcia Algarro - Valencian Inter-Union, Spain
600. Manuela Schiller - Lawyer, Zurich, Switzerland
601. Marc Bertholet - Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
602. Marc Candela Ruiz - Valencian Inter-Union
603. Marc Ménager - Producer, France
604. Marcelo Sandoval Vargas- University of Guadalajara, Centre for Social Sciences and Humanities, Mexico
605. Marchand Claude - Correspondent
606. Marco Balestrazzi – Journalist, Italy
607. Marco Bersani, Spokesperson of Attac-Italia, Italy
608. Marco Trotta - Vice Chair of Quarter San Donato, San Vitale - Municipality of Bologna, Italy
609. Marcus Häggström - Public Health Strategist, Sweden
610. Margarita Windisch-Socialist Alliance, Teacher, VIC, Australia
611. Margrit Holzmann-Specialist in General Medicine, Lucerne, Switzerland
612. Maria Lozano Tomas - Intersindical Salut IV, Spain
613. Maria Stockhaus - City Councillor of Darmstadt, Germany
614. Marianne Isaksson - Economist expert, Sweden
615. Marie Sneve Martinussen - MP - Norway
616. Marie-Christine Vergiat - Vice president of the Human Rights League (LDH), France
617. Marina D'Altri - Vice Chair of Quarter Santo Stefano - Municipality of Bologna, Italy
618. Mario Agostinelli -Former Secretary CGIL Lombardia, Italy
619. Marion Raoul - Retired, France
620. Marit Vikan Sævareid – Philosopher, writer, Norway
621. Mark Baumeister - Trade Union Official, Germany
622. Mark Goudkamp-Solidarity, Teacher & refugee activist, NSW, Australia
623. Marko Ulvila - Human Rights Activist - Finland
624. Marlene Bodenmann - Teacher, City Parliamentarian SP, St.Gallen, Switzerland
625. Marta Guijarro Mas- General Director of Mes for Mallorca
626. Martha Wicklund - opposition council in Örebro Municipality for the Left Party, Sweden
627. Martin Flückiger - BastA! Strong Alternative for Basel, Switzerland
628. Massimiliano Rubbi - Councillor Quarter Navile - Municipality of Bologna- Italy
629. Massimiliano Smeriglio - MEP S&D, Italy
630. Massimo Carlotto - Human rights activist, Italy
631. Massimo Franzoni – Veterinary, Italy
632. Mateau Olivier - General secretary of the UDCGT Syndicate, France
633. Mathilde François - Lecturer of the University of Montpelier, France
634. Mathilde Marendaz - Member of the Yverdon-Les-Bains Municipal Council (Solidarity and Ecology), Switzerland
635. Mathilde Panot- MP of Val-de-Marne, President of the LFI Parliamentary Group
636. Mats Lindström - Politicians, Sweden
637. Matteo Pronzini - Councillor of Tessin (Movement for Socialism),
638. Matti Väliahde - Datanomi , Finland
639. Maurice Pierre - Federal councillor of Left Party, France
640. Maurizio Aspesi - Human Rights Activist, Italy
641. Mauro Rubichi - president of the Ita-Nica Association of Livorno, Italy
642. Max Savy - Member of the Communist party in Frontignan Region
643. Maya Heuschmann - BastA, Strong Alternative of Basel! Switzerland
644. Memet Akbina-Politician and Human Right Activist Holstebro, Denmark
645. Meneceur Myriam-Sanitarian, France
646. Mercedes Vidal - United & Alternative Left's Co-Coordinator - Catalonia/Spain
647. Merkelouf Horiya - President of the Bouches du Rhone (13) MRAP, France
648. Methevet William - Member of PCF, France
649. Meylan Gérard - Actor, France
650. Mezocases Corinne, Sanitarian
651. Mia Sydow Mölleby - MP of the Left Party, Sweden
652. Michael Löwy - Research director of CNRS, France
653. Michael M. Gunter, Secretary-General of the EU Turkey Civic Commission (EUTCC), USA
654. Michael Neuhaus, Spokesperson for the National Council, Linksjugend Solid
655. Michael Töngi - National Councillor GREENS, Luzern, Switzerland
656. Michalis Charalambidis - Politicians and Academics, Greece
657. Michel Larive- LFI MP of Ariège
658. Michel Vanhoorne - Coordinator of the Left Ecological Forum, Belgium
659. Michela Cicculli - Councillor Municipality di Roma, Italy
660. Miguel Angel Ferris Gil, STEPV
661. Miguel Urbán Crespo - Member of the European Parliament, Spain
662. Mika Iisakka – Teacher, Finland
663. Mike Arnott- Secretary Dundee Trades Union Council, Scotland/UK
664. Miklós Kontra - Linguist , Hungary
665. Milan Martín - Lawyer, Germany
666. Miquel Angel Essomba- University Professor, Catalonia
667. Miquel Ensenyat - Parliamentary Group Spokesperson Mes for Mallorca
668. Miquel Gallardo Esgleas- MP of Mes, Mallorca
669. Miquel Gelabert Genovart- STEI Intersindical
670. Miquel Rossello del Rosal - President of the Darder Mascaro Foundation
671. Mira Maalouf - Chairperson of the International Committee - The Left Youth, Finland
672. Mireille Court - Journalist, France
673. Miriam Miranda - Organisation of Black Honduran Fraternal Organisation - OFRANEH, Honduras
674. Miriam Rizvi - Climate Activist and City Parliamentarian (JUSO), St.Gallen, Switzerland
675. Mirjami Rautio – Teacher, Finland
676. Mizgin Ciftci - Member of the Party Executive Committee DIE LINKE, Niedersachen, Germany
677. Monica Capurri – Lawyer, Italy
678. Monty Schädel - Former Political Director of the DFG - VK, Germany
679. Murat Artin- Former MP of left party, Sweden
680. Muriel Chenaux Mesnier - Municipal Councillor of Lausanne SP
681. Muriel Ressiguier - MP of Hérault Region, France
682. Murray Olsen - University of Queensland, Physicist, QLD, Australia
683. Mussoud David - Councilor of SNCF, France
684. Nando Mainardi - advisor of national direction of Prc - Councillor municipality of Fiorenzuola- Italy
685. Nelly Bocchi- Pharmacist,Italy
686. Niccolò Vernazza – Teacher, Italy
687. Nicholas Henry - Deakin University, Lecturer, VIC, Australia
688. Nicola Fratoianni - MP and Spokesperson for the Left Italy, Italy
689. Nicola Giua - Teacher - COBAS Scuola Cagliari, Italy
690. Nicolas Cossange - Member of the Communist party in Béziers Region, France
691. Nicolas Walder - National Councillor (GREENS), Geneva, Switzerland
692. Nicole Gohlke - Member of the German Federal Parliament, Die LINKE
693. Nicole Schultheiß - Kurdistan Solidarity Committee Kiel, Germany
694. Nicoletta Gandus- Former Magistrate, Italy
695. Nieles Peret Guirao - Intersindical Salut
696. Nil Caouissin - Representative of the Brötan Region, France
697. Nils Andersson - Writer and Publisher, France
698. Nimiane Birath - Gävle University Student, Sweden
699. Nina Schild - City Councillor of Wiesbaden, Germany
700. Nina Treu - Founding Member of the Konzeptwerk New Economy, Leipzig, Germany
701. Nina Zagareanu - Councillor Quarter Porto, Saragozza - Municipality of Bologna, Italy
702. Nogueres Dominique - Human Rights Activist, France
703. Nora Cortinas - Co-founder of Mothers of the Plaza de Mayo, Argentina
704. Norman Paech - Expert in International Law, Germany
705. Nouari Marie Laurence, Senior officer at ministry of education, France
706. Oihana Etxebarrieta- Member of the Basque Parliament
707. Olive Christophe - Member of CGT, France
708. Olivier Besancenot - Former Presidential Candidate, France
709. Olli-Pekka Haavisto, Specializing in the global water crisis, Finland
710. Onorio Rosati - Former Secretary Camera del Lavoro di Milan, Italy
711. Óscar Menéndez, Science Communicator, Spain
712. Pablo Dominguez - Collective Heart of Time - Puelmapu - Norpatagonia, Argentina
713. Paolo Ferrero - Former Minister, Vice President of the European Left party, Italy
714. Paolo Fornaciari - Human Rights Activist, Italy
715. Paolo Limonta - Former Councillor municipality of Milano, Italy
716. Parvane Assadbegli - Chair of Left Party Group in Karlstad, Sweden
717. Pascal Torre - Lecturer of ENA, France
718. Patricia Gimenez - OSUT-IV, Spain
719. Patricia Parga Vega - Journalist, France
720. Patricia Perales- Member of the Navarro Parliament, Spain
721. Patrick Farbiaz - Administrator of PEPS Movement, France
722. Patrick Seguin - Co-secretary of Left Party in Hérault Region, France
723. Patrick Vicario - Lecturer of the University of Montpelier, France
724. Patrizia Canu - Teacher Carbonia, Italy
725. Patrizia Manco - operator of sociosanitaria, Italy
726. Paul Laverty, Screen writer, Scotland/UK
727. Paz Paredes- Surgeon, France
728. Pedro Faro - Director of the Fray Bartolome de las Casas Human Rights Centre, Mexico
729. Pedro Polo Fernandez- STEI Intersindical
730. Pepa Alleira - Jubilados y Pensionistas
731. Per Nørgaard Kristensen - Board of the Red-Green Alliance Party – Roskilde, Denmark
732. Per Olof Nordin - Educator, Sweden
733. Pernille Frahm - Former of the European Parliament and Member of Parliament, Denmark
734. Peter Boyle- Socialist Alliance, Activist-journalist, NSW, Australia
735. Peter Hediger - EF Pastor Oberentfelden, Switzerland
736. Peter Klusmann - Lawyer , Germany
737. Peter Slezak - University of NSW, Associate professor, NSW, Australia
738. Peter Weispfenning - Lawyer , Germany
739. Petra Packalén - Editor in Chief of Tiedonantaja - Finland
740. Pfrn. Verena Mühlethaler - Pastor of the Evangelical Reformed Church, Zurich, Switzerland
741. Philippe Dieudonné- Former President of the Marseille Section of the League of Human Rights
742. Philippe Pellegrini - Co-Secretary of the Communist party Cote d'Azur region, France
743. Philippe Poutou - French Presidential Candidate, France
744. Philippe Somsky - The Deputy Mayor of Mont-sur-Lausanne, Switzerland
745. Phillip Deery - Victoria University, Professor, VIC, Australia
746. Pia Hollenstein - Former National Councillor, St. Gallen, Switzerland
747. Pia Maria Roll - Director & Theater Artist, Norway
748. Pia Sigmund- Writer - Denmark
749. Piazzoli Gilles- Secretary of Draguignan CGT, France
750. Picard Maxime - Ouvrier du Livre, France
751. Pierfrancesco Majorino - MEP S&D, Italy
752. Pierre Bance - Doctor of Law - Independent Researcher, France
753. Pierre Conscience - Community Councillor (EÀG-SolidaritéS), Lausanne, Switzerland
754. Pierre Cours-Salies- Professor Emeritus, Sociologist
755. Pierre Guilabert - Member of Science-po, France
756. Pierre Laurent - Vice President of the Senate & Chairman of the Communist Party Mational Council, France
757. Pinero Maïté - Journalist, France
758. Pino Cacucci - Writer, Italy
759. Porpora Marcasciano - Councillor Municipality di Bologna, Italy
760. Poyard Pierre Olivier - Member of the Council “Mouvement de la Paix” and Writer of « osez la paix »
761. Prof. Andrej Grubacic -Department Chair of Anthropology and Social Change at the California Institute of Integral Studies, USA
762. Prof. Armando Boito -University of Sa

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

EN GÜZEL YOLDAŞLARI ANARKEN

15 AĞUSTOS DESTANI VE KAHRAMAN EGÎT GERÇEKLİĞİ!

ZİLAN BİR FEDAİ GELENEĞİDİR

BİLGE ÖCALAN BİZLERİ TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMAYA ÇAĞIRIYOR

HAKİKAT ARAYIŞI OLAN GENÇLİĞE!

YAŞANAN ŞAHADETLERİ DOĞRU ANLAMLANDIRABİLMEK

HER HAKİKAT ARAYIŞI, HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE İLE BAŞLAR

DÜNDEN BUGÜNE AÇLIK GREVLERİ

ZİMANEK

YİĞİTLİK YÜREK İŞİDİR! 

ÖZE YABANCILAŞMA VE İNSANİ DUYARLILIKLAR ÜZERİNE

KÜRT HALKINA KARŞI ULTRA FAŞİZMİN DARBE DİNAMİĞİ DEVREDEDİR

GERASİMOV DOKTRİNİ NEDİR?

OTONOM MÜCADELE-SAVAŞ DÖNEMİ

TÜRKİYE'NİN DİRİ FAŞİZM BELLEĞİ KÜRT HALKINA BİLENİYOR

PKK ÖZGÜRLEŞTİREN BİR ÖZ DİRENİŞ HAKİKATİDİR

DÜŞMAN BİLİNCİ ve DÜŞMANA ÖFKE

ULRİKE MEİNHOF: SİLAHLANMAYAN ÖLÜR, ÖLMEYENLERSE CANLI CANLI CEZAEVLERİNE GÖMÜLÜR

KLASİK SİYASAL AKIMLAR VE DEMOKRATİK TOPLUMCULUK

MAKRO TARİH OLARAK ANNALES F. BRAUDEL VE ABDULLAH ÖCALAN (1. BÖLÜM)

F. BRAUDEL  A. ÖCALAN MEKAN-ZAMAN-SÜRE KAVRAMLARI (2. BÖLÜM)

TEMSİLİ DEMOKRASİ

AFGANİSTAN: KAZANAN KİM KAYBEDEN KİM?

DERSİM'İN TESLİMİYETİ SEÇEN ÇOCUKLARI

DEĞERLER AŞINMASINI ÖZGÜR BİR RUHSAL DİRENİŞ DURDURUR

İMRALI DEMOKRATİK DİRENİŞ ÇİZGİSİ NEYİ İFADE EDİYOR

ŞEHİT CİHAN'I HATIRLAMAK

ISIS started? Turkey attacks Yezidis in Iraq

ÖZEL SAVAŞ TROLLERİNE KARŞI APOCU İDEOLOJİK REFLEKS

ATEŞKES VE ÖCALAN'I SAVUNMAK

TARİHİ TOPLUMSALLIĞIN İSYANI OLARAK HALKLAR ÖNDERİ ÖCALAN

''ADIM ABDULLAH''

AVRASYACI KLİĞİN PKK DÜŞMANLIĞINI DOĞRU KAVRAMAK

ULUS-DEVLETCİLİK VE TOPLUMCULUK

KANLI TOPRAKLARDA BARIŞI YEŞERTEN BİLGE

MİLLİYETÇİLİKTEN DEMOKRATİK ULUSÇULUĞA

DEMOKRATİK SİYASET: TARİHSEL KÖKEN -2-

DEMOKRATİK SİYASET: TARİHSEL KÖKEN -1-

PKK'NİN TASFİYESİ KONSEPTİ - ORTADOĞU

KİTLESELLEŞEN BİR ANTİFAŞİST SOKAK MÜCADELESİ SÜRECİ KARŞILAR

YEREL DEMOKRATİK YÖNETİMLER

DEVLETSİZ YAŞAMAK MÜMKÜN MÜ?

İKTİDAR VE GÜÇ

BİREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ VE SÖMÜRGE KİŞİLİK GERÇEKLĞİ (1.BÖLÜM)

BİREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ VE SÖMÜRGE KİŞİLİK GERÇEKLİĞİ (2.BÖLÜM)

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (GİRİŞ)

ÖZGÜR YURTTAŞ HAREKETİNİN TEMEL ÖZELLİKLERİ

KÜRTLER VE İHANET

AFGANİSTAN ÜZERİNE

BiREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ  VE SÖMÜRGE KİŞİ  GERÇEKLİĞİ (3.BÖLÜM)

“TC JİTEMİ KDP’NİN KÜRDİSTAN DEVRİMİNİ GASP ETME PLANI”

GERÇEK AŞK NEDİR 

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (1.BÖLÜM)

MANKURTLAŞAN TÜRK SİYASETİNİN ÇÖKÜŞÜ

KOMÜNALİTE ÜZERİNE

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI 2.BÖLÜM

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -2-

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (3.BÖLÜM)

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (4.BÖLÜM)

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -3-

BAYRAK VE ÇOCUK

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (SONUÇ )

HERKESİN BİLDİĞİ 'SIR' DEĞİLDİR! 

MODERNİTENİN  BİTMEYEN PROJESİ: TALİBAN

PKK’NİN GÖRKEMLİ DEVRİM ÇAĞINDA DİRENİŞLE NEWROZLAŞMAK

DEHAKLAŞAN İLKEL MİLLİYEÇİLİK EN TEHLİKELİ İDEOLOJİDİR

ERBİL SEMALARINDA KAMİKAZE DRONE OYUNLARI

TOPLUMSAL YOZLAŞMANIN PANZEHİRİ GENÇLİK ÖNCÜLÜKLÜ DİRENİŞ ve ÖZ SAVUNMADIR! 

ÇALIŞMALARIMIZDA YANLIŞ SİYASALLAŞMALAR

MEŞRULUĞUN KAYNAĞI: AHLAKİ VE POLİTİK TOPLUM

KAPİTALİZM DÜNYANIN SONUDUR

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (1)

AHLAKİ VE POLİTİK GÖREVLER

İMRALIDA GUANTANAMO ÖZEL NATO HUKUK REJİMİ UYGULANIYOR

SANATÇI HİSSİ SAVAŞÇI HİSSİ

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (2)

IRAK SEÇİMLERİ ÜZERİNDE TÜRKİYE GÖLGESİ VE GÜNEY PARADOKSU

MUHTEŞEM YALNIZLIK VE BİZ !

AHLAKİ VE POLİTİK TOPLUM BOYUTU (DEMOKRATİK TOPLUM)

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (3)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (1. BÖLÜM)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 2.BÖLÜM

HEVAL ŞÜKRÜ'YÜ  UĞURLARKEN

''SOSYALİZMİN KÜRESEL YÜKSELİŞİNDE PKK'NİN ÖNCÜLÜK ROLÜ''

SÖMÜRGE ÜRETİM TARZINDAKİ SINIF ÇELİŞKİSİNİN ANALİZİ 1.BÖLÜM

ANLAM YÜKLÜ ZAMANLARDA 'ÖZGÜR İNSAN'LA DİYALOGLAR

TARİHTEN GÜNÜMÜZE KADININ ÖZ SAVUNMASI 13.BÖLÜM

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 3.BÖLÜM

SÖMÜRGE ÜRETİM TARZINDAKİ SINIF ÇELİŞKİSİNİN ANALİZİ 2.BÖLÜM

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 4.BÖLÜM

GÜNEŞ ÜLKESİNDE DİRİLİŞİ ÖNDER APO VE ŞEHİTLER GERÇEKLEŞTİRDİ

PSİKOLOJİK SAVAŞ ÜZERİNE

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 5.BÖLÜM

“Dijital medya tasfiyeciliğinin zehirleme virüsü”

ÖNDERLİKTE YAŞAM, BİRDEVRİMCİ MÜCADELEDİR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (6.BÖLÜM)

PARASTİNA REWA U PARASTİNA CEWHERİ

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (7. BÖLÜM)

KCK'DEN ULUSLARARASI TOPLUMA 'KİMYASAL SİLAH' MEKTUBU

HDP YÜZDE 15 AMA FAŞİZM VAR KİMYASAL SİLAHLAR VAR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 8.BÖLÜM

İSYAN FAŞİZME KARŞI BİR SİVİL ANGAJMAN HAKKIDIR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (9.BÖLÜM)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (10.BÖLÜM)

AN SERKEFTİN AN SERKEFTİN PKK

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 11.BÖLÜM (SON)

KATİLLERDEN HESAP SORMA ZAMANI

İLK SÖZ

3.DÜNYA SAVAŞINDAN ÇIKIŞI SAĞLATACAK TEK GÜÇ DEMOKRATİK HALK DEVRİMİDİR

FAŞİZM TOPLUMU ŞİDDETLE YÖNETMEK İSTER

DÖNEMİN GÖREVİ DEVRİMCİ HALK SAVAŞIDIR

DEVRİMCİ HALK SAVAŞI VE DEMOKRATİK SİYASET

DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÖZGÜRLÜK AŞKI EN TEMEL GÖREVİMİZ

“SEÇİMLERE ENDEKSLENMİŞ ÇÖZÜM BEKLENTİLERİ ÜZERİNE”

ZİHNİYET DEVRİMİ HAKİKAT DİYALOGLARINDA SAKLI

İHANETİN BEDELİ, YOK OLUŞA DOĞRU!

ÖZEL SAVAŞ; BİLİNÇLENEREK, ÖRGÜTLENEREK, DAYANIŞMA İÇERİSİNE GİREREK YENİLGİYE UĞRATILABİLİR

TÜRK DEVLETİNİN PSİKOLOJİK SAVAŞ YÖNTEMLERİ

ÜÇÜNCÜ ÖNDERLİKSEL DOĞUŞ

KÜRTLER DEMOKRATİŞLEŞMENİN ÖNCÜSÜDÜR

DEVRİMCİ EN USTA SANATKÂRDIR

9 EKİM KOMPLOSU 24’ÜNCÜ YILINA GİRERKEN

ÖZGÜRLÜKTEN KORKMAK ESARET GETİRİR

DEVRİMCİ AHLAKİ HÜMANİZMANIN SİYASİ TEMSİLİ

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK KAMUOYUNA!

YURTSEVER KÜRDİSTAN HALKINA VE TÜM KAMUOYUNA

ACIMIZ, BİLİNCE DÖNÜŞEN EYLEMDİR

ÜÇÜNCÜ YOLU ÖRGÜTLÜ VE EYLEMLİ KILMAK

ÖNDERLİĞİMİZİN ÖZGÜRLÜĞÜ YEGANE AMAÇ VE HEDEFİMİZDİR

“DEĞERSİZLİK” AYMAZLIĞI

EMEK VE YAŞAM BAĞLARI

ÖNDERLİK ÇİZGİSİNİN BAŞARISI VE HDP

ÖNDERLİK GERÇEĞİ BÜYÜK BİR EMEK YOĞUNLAŞMASIDIR (1.BÖLÜM)

XELİFAN ŞEHİTLERİ ONURUMUZDUR

MİLİTAN DİLSİZ KONUŞANDIR

ÖNDER APO, BİR HALKIN VAROLMA TARİHİ

ÖNDERLİK GERÇEĞİ BÜYÜK BİR EMEK YOĞUNLAŞMASIDIR (2.BÖLÜM-SON)

ŞİMDİ PKK ZAMANI!

PLATFORM MEVZİDİR,TERK ETMEK SUÇTUR!

ORTADOĞU'DA SUNNİ SEÇİM BLOKLARI İNŞASI

AHLAK FELSEFESİ Mİ VİCDAN FELSEFESİ Mİ?

FAŞİST SALDIRILAR KARŞISINDA NE YAPMALIYIZ?

DEVRİMCİ HALK SAVAŞINI BÜYÜTEREK ‘ÖZGÜRLÜK ZAMANI’ HAMLESİNİ ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ

“HAKİKAT AŞKTIR AŞK ÖZGÜR YAŞAMDIR”  “Önder APO”

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO

SİSTEM KARŞITI HAREKETLER

BİLİM İLE İKTİDARIN BİRLEŞTİĞİ SAHA: DEMOGRAFYA (1.BÖLÜM)

KADIN’I ARAMAK VE HAKİKATİN UMUDUNA ERİŞMEK

AİLE SORUNU VE AİLENİN DEMOKRATİKLEŞMESİNİN ÖNEMİ

ANLAMIN HAKİKAT BİLGELİĞİ

BİLİM İLE İKTİDARIN BİRLEŞTİĞİ SAHA  DEMOGRAFYA (2.BÖLÜM)

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO (2.BÖLÜM)

KENDİ TOPLUMSALLIĞINI BİZZAT YARATMAYA GİRİŞEN ÖNDER APO

ÖZGÜRLÜK ZAMANI HAMLEMİZİ,ÇÖKERTME PLANI'NI ÇÖKERTMİŞTİR

TÜRK DEVLETİNE KİMYASAL SİLAH KULLANMA AYRICALIĞI

PKK VE ÖNDERLİĞİNE KURULAN NATO GLADİOSU KOMPLOSUNUN ŞİFRESİ: OLOF PALME SUİKASTI

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO (3.BÖLÜM)

ARTIK SAVAŞIN KARAKTERİ DEĞİŞTİ!

KÜRDÜN TARİHİ ACILARININ DERMANIDIR PKK

RADİKAL DEMOKRASİYİ KÜRTLERDEN ÖĞRENECEĞİZ

SOYKIRIMA KARŞI YENİLMEYEN STRATEJİ

ULUSLARARASI KOMPLO VE DEM DEMA AZADİYÊ HAMLESİ

40 YILLIK MÜCADELE TARİHİNİN ZİRVESİ: ROJAVA KADIN DEVRİMİ

PKK SÖMÜRGECİLERİN BÖLDÜĞÜ KÜRDİSTAN SINIRLARINI BİRLEŞTİRİYOR

KAYALARDA KÖK SALMAKTIR GERİLLACILIK (1.BÖLÜM)

KİMYASAL SİLAHLARIN YASAKLANMASI ÖRGÜTÜ NEDEN SESSİZ?

KAYALARDA KÖK SALMAKTIR GERİLLACILIK (2.BÖLÜM)

KİMYASAL SALDIRILAR İÇİN YERİNDE İNCELEME YAPILSIN

ŞEHİT MEHMET TUNÇ

ZEHİRLİ GAZLAR VE KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANIMI VE YASAKLANMASINA DAİR DERLEME 

109 AYDINDAN BM’YE KİMYASAL SİLAH KULLANIMI İÇİN SORUŞTURMA ÇAĞRISI

1923’TEN BERİ SÜREN HAKSIZLIĞA SON VERİN!

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (1.BÖLÜM)

KOMÜNAL KADIN EKONOMİ DERLEMELERİ – 1

İSYANSIZ YAŞAM KÖLE İNSANI YARATIR

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA( 2.BÖLÜM)

KOMÜNAL KADIN EKONOMİ DERLEMELERİ – 2

“SOSYAL BİLİMLERDE DEVRİM” YOLUNDA TARİHSEL-TOPLUM AKADEMİLERİ

TÜRK DEVLETİNİİN KİMYASAL SİLAH SALDIRILARINA KARŞI HAREKETE GEÇİLMELİ

YAŞADIĞIMIZ ÇAĞDA ÖZGÜRLÜK PROBLEMİNE BAKIŞ

‘ULUSLARARASI SESSİZLİK TÜRK DEVLETİNİN KİMYASAL SİLAH KULLANIMINAZEMİN SAĞLIYOR’

TANRIÇA STAR'DAN YJA STAR'A KADIN TOPLUMUNU SAVUNUYOR -1-

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (3.BÖLÜM)

KİMYASAL SİLAH SALDIRILARININ ARKASINDA HEGOMONİK GÜÇLER VAR

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (4.BÖLÜM)

TANRIÇA STAR'DAN YJA STAR'A KADIN TOPLUMUNU SAVUNUYOR -2-

TÜRK İKTİDARININ ÇIKMAZI, CHP'NİN“AÇILIMI” VE HDP

BUGÜNKÜ GERİLLA RUHU BÊRÎTAN'IN RUHUDUR

KÜRT-ARAP İTTİFAKI İÇİN GÜÇLÜ BİR TARİHSEL ZEMİN VAR

ALEVİ İNANÇ ÖNDERLERİNDEN VE 44 IRAKLI AYDINDAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER'E MEKTUP

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (5.BÖLÜM)

TANRIÇA STAR'DAN YJA STAR'A KADIN TOPLUMUNU SAVUNUYOR -3-

ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI VE KÜRT HALKINA YÖNELİK İMHA SALDIRILARI

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (6.BÖLÜM)

TANRIÇA STAR'DAN YJA STAR'A KADIN TOPLUMUNU SAVUNUYOR -4-

ORTADOĞU'DA VE TÜRKİYE'DE ÜÇÜNCÜ YOL

KÜRDİSTAN'DA ASIRLIK KİMYASAL KATLİAM DEVAM EDİYOR

'TARİHİ DİRENİŞİN TEMELİ İDEOLOJİK DURUŞ, FEDAİ RUH VE APOCU YOLDAŞLIKTIR'

ROJAVA DEVRİMİ İÇİN SEFERBERLİK ZAMANI

AVRUPA'DAKİ KÜRDİSTANLI KURUMLARDAN OPCW'YE MEKTUP

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (7.BÖLÜM)

TANRIÇA STAR'DAN YJA STAR'A KADIN TOPLUMUNU SAVUNUYOR -5-

LÜMPEN KİŞİLİK NEDİR?

ROJEV

ZAFER PERSPEKTİFLERİ (DERLEME)

KİMYASAL TAYİP'TEN HESAP SORMAK

İŞTE TÜRK DEVLETİNİN KİMYASAL SİLAH KULLANDIĞININ BELGELERİ

TANRIÇA STAR'DAN YJA STAR'A KADIN TOPLUMUNU SAVUNUYOR -6-

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (8.BÖLÜM)

ORDULAŞAN DİRENİŞ ABİDELERİ

ÖZGÜRLÜKÇÜ KÜRT İLE İŞBİRLİKÇİ KÜRT ARASINDAKİ FARK

SOYKIRIMCI TC’NİN KİMYASAL SALDIRILARI

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (9.BÖLÜM)

ÖZGÜR BAHARLARIN BARIŞ BİLGESİ

KÜRT VE KÜRDİSTAN VARLIĞI ÖZ SAVUNMASIZ OLMAZ

KDP’NİN-BARZANİLERİN TARİHİ İHANETLER TARİHİDİR

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (10.BÖLÜM)

ZAFER PERSPEKTİLERİ (2.BÖLÜM)

ÖZGÜR KÜRDİSTAN DEMOKRATİK ORTADOĞU'DUR

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (11.BÖLÜM)

ROJAVA DEVRİMİ TÜM KADINLAR İÇİN ÖZGÜRCE VAROLUŞ DEVRİMİDİR

ASENA MERAL'İN YÜZÜNDEKİ YENİLGİ HARİTASI

KOBANE DİRENİŞİNDE BİR CUDİ SÖYLENCESİ: GELHAT GABAR

BİR SAVAŞIN ANATOMİSİ (GİRİŞ)

PKK'NİN KURULUŞUNUN ANISINA (12.BÖLÜM-SON)

ROJAVA DEVRİMİ KADIN ÖZGÜRLÜKÇÜ PARADİGMAYLA GELİŞİYOR

KÜLTÜREL SOYKIRIMA KARŞI SON İSYAN: APOCU DİRİLİŞ VE PKK

WERXELÊ ABİDELERİNİN KOMUTANI CUMALİ ÇORUM

YOLUN SONUNA DOĞRU

DÜNYA SAVAŞI VE ÇAĞDAŞ KAHRAMANLIK ZAMANI

KÜRT JEOPOLİTİĞİ OLUŞURKEN KARŞI HAMLELER

ÖZÜ ARAYIP İRADELEŞEN VE SAVAŞAN KADININ ADRESİ

KCK'DEN KİMYASAL İÇİN SAHAYA DAVET

PKK AB'NİN TERÖR LİSTESİNDEN ÇIKARILSIN!

EDEP YOLUN IŞIĞIDIR

ERDOĞAN VE MERKEL'İN TRUVA ATI DENİZ YÜCEL

HAKİKAT SOSYOLOJİSİNİN ÖZGÜR BİLGESİ

KENDİ OMUZLARI ÜZERİNDE BAŞKALARININ KAFASINI TAŞIMAK

İMRALI'DAKİ TECRİT VE İŞKENCE SİSTEMİNE KARŞI MÜCADELE DAHA DA BÜYÜTÜLMELİİ

ÇİRKİN İNSAN EN KORKAK İNSANDIR

PKK, GENÇLİK VE ZİHNİYET

BURASI KÜRDİSTAN, BEN DE KÜRT'ÜM

XELÎFAN'IN ORTAYA ÇIKARDIĞI GERÇEKLER

DİJİTAL DÜNYA SANAL KİŞİLİK

GENÇLİK VE DÖNEM GÖREVLERİ

PÊŞWAZİYA XERAB

WERİN CENGA AZADÎYÊ !

KÜRESEL GÜÇLERİN HAMLELERİNİ DOĞRU OKUMAK

HAMLASEL MÜCADELEYİ HER ALANDA ÇOK DAHA GÜÇLÜ GELİŞTİRELİM!

KİM, PKK’Yİ NASIL GÖRÜYOR? (DOSYA-ANALİZ)

ANLAMLI YAŞAM ÖNDERLİĞİN FİZİKİ ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAĞLAMAKLA MÜMKÜNDÜR

KÜRT VAR DA KÜRDİSTAN YOK MU?

“KÜRDİSTAN DEVRİMİNİN GÜVENCESİ TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMADIR(1.BÖLÜM)

KURULAN BİR PARTİ DEĞİL YAŞAM TARZIDIR

ANLAMA DAİR

BİLMEYE DAİR

SÖZ VE ANLAM ÜZERİNE (1.BÖLÜM)

FAŞİZMİ ZAGROS'A GÖMMEK

“KÜRDİSTAN DEVRİMİNİN GÜVENCESİ TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMADIR”(2.BÖLÜM)

PKK 'TERÖR LİSTESİ'NDEN ÇIKARILMALI ÇAĞRILARI

PKK İLE KÖLELİKLER YIKILMIŞ ÖZGÜRLÜKLER KAZANILMIŞTIR

TEK DEĞİL, MİLYONLARIZ

SÖZ VE ANLAM ÜZERİNE(2.BÖLÜM)

ÖZ SAVUNMAYLA ÖZGÜR YAŞAMI AŞKLA ÖRELİM

PKK ÖZGÜRLEŞEN GENÇLİK VE KADINA BİR ÇAĞRIDIR!

ŞİMDİ PKK ZAMANI!

DERSİM SOYKIRIMININ YIL DÖNÜMÜNDE MÜCADELEYİ YÜKSELTELİM

KÜRT YURTSEVERLİĞİ

PKK’NİN ORTAYA ÇIKARDIĞI KÜRT GERÇEKLİĞİ (1.BÖLÜM)

SÖZ VE ANLAM ÜZERİNE (3.BÖLÜM)

PKK’NİN İNSANLIK SAVAŞINA DOĞRU KATILMAK

ÖNDERLİKSEL DOĞUŞ ŞARTLARI (2.BÖLÜM)

SÖZ VE ANLAM ÜZERİNE (4.BÖLÜM)

SÖZ VE ANLAM ÜZERİNE (5.BÖLÜM)

PKK'NİN KIRK DÖRDÜNCÜ YILINDA DAHA FAZLA PARTİLEŞEREK ÖZGÜRLÜĞÜ SAĞLAMAK

PKK NEDEN ANKARA’DA ÇIKIŞ YAPTI (3.BÖLÜM)

GERİLLA BİR İDEOLOJİK KİMLİKTİR (1.BÖLÜM)

HUKUKUN HİÇ OLMADIĞI İKİ YER

SÖZ VE ANLAM ÜZERİNE(6.BÖLÜM)

GERİLLA, FELSEFİ BİR KİMLİKTİR(2.BÖLÜM)

KÜRDİSTAN SÖMÜRGEDİR” (4.BÖLÜM

PKK YASAĞINA KARŞI BERLİN'DE BULUŞMAYA ÇAĞIRDI

GERİLLA KOMÜNAL KİMLİKTİR(3.BÖLÜM)

APOCU HAREKETİN GELİŞİM TARİHİ İÇERİSİNDE PKK'LİLEŞME HAMLELERİ (1.BÖLÜM)

BAĞIMSIZLIK VE BAĞIMSIZLIKÇI DURUŞ (5.BÖLÜM)

PKK GEL E, GEL NAYÊ DARIZANDIN!

PKK HALKTIR HALK YAGILANAMAZ !

MESRUR BARZANİ TÜRK DEVLET AĞZIYLA KONUŞUYOR

APOCU HAREKETİN GELİŞİM TARİHİ İÇERİSİNDE PKK'LİLEŞME HAMLELERİ (2.BÖLÜM)

GERİLLA KÜLTÜREL KİMLİKTİR(4.BÖLÜM)

PKK NEDEN AYRI ÖRGÜTLENMEYE GİTTİ (6.BÖLÜM)

APOCU HAREKETİN GELİŞİM TARİHİ İÇERİSİNDE PKK'LİLEŞME HAMLELERİ (3.BÖLÜM)

GERİLLA CİNS ÖZGÜRLÜKCÜ KİMLİKTİR(5.BÖLÜM)

KADIN, DEVRİM VE ÖZGÜRLÜK ZAMANIDIR!

KUMPASLAR ÜLKESİNDE SON TANGO

PKK’LİLİK DÜZENDEN KOPUŞTUR (7.BÖLÜM)

PKK HALKTIR, HALK YASAKLANAMAZ

PKK HALKTIR HALK YASAKLANAMAZ

PKK HALKTIR HALK YASAKLAMAZ

“PKK'NİN YARATTIĞI İDEOLOJİK BİLİNÇLE NETLEŞMEK”

PKK HALKTIR, HALK YASAKLANAMAZ!

PKK HALKTIR HALK YASAKLANAMAZ

PKK GEL E, GEL NAYÊ QADEXEKİRİN!

GERİLLA HOŞGÖRÜLÜ KİMLİKTİR(6.BÖLÜM)

BİR DİRİLİŞ VE KAHRAMANLIK DESTANI

PKK İLE DİĞER ÖRGÜTLER ARASINDAKİ TEMEL FARKLAR (8.BÖLÜM)

APOCULAR DÜŞÜNDÜ, İNANDI VE YAPTI (1.BÖLÜM)

PKK HALKTIR, HALK YASAKLANAMAZ

GERİLLA ÖZGÜR KÜRDÜN YARATILDIĞI BİR DİRENİŞ DERGAHIDIR

ÖZGÜRLÜĞÜ SAĞLAMA ZAMANI ! (1.BÖLÜM)

PKK’NİN KURULUŞU ŞOVENİZMDEN KOPUŞTUR (9.BÖLÜM)

BELÇİKA ADALETİNDEN TARİHİ PKK KARARI

BARZANİ’NİN YARATTIĞI BELARUS TRAJEDİSİ HERYERDE

PKK’DE ŞEHADETLER, BİR EMİR MAKAMIDIR (2.BÖLÜM)

ÖZGÜRLÜĞÜ SAĞLAMA ZAMANI ! (2.BÖLÜM)

PKK DEMOKRATİK ULUS ÇİZGİSİYLE DAHA DA BÜYÜDÜ

SIFIRDAN İLK SERHİLDANA (10.BÖLÜM)

GERİLLA TÜRK ORDUSUNU DURDURDU (3.BÖLÜM) 

PKK’NİN 43 YILLIK TARİHİ BİR DESTANDIR; BU TARİH KANLA SÜSLENMİŞTİR

EGEMEN ERKEKLİK ÖZÜNDE FAŞİSTTİR

ÖZGÜRLÜĞÜ SAĞLAMA ZAMANI ! (3.BÖLÜM)

SERHİLDANLA YARATILAN EĞİTİM ORTAMI (11.BÖLÜM)

ÖNDER APO SABIRLI, CESUR, YİĞİT KENDİNE VE ÖZGÜRLÜĞE İNANAN KADINI YARATTI

PKK ADINA YAPILAN İLK BESTE (VAYE PKK RABÛ)

''İSTENİRSE BU İKTİDAR BİR HAFTA DURAMAZ'' (4.BÖLÜM)

PKK'NİN 43.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI

PKK YENİ İNSANLIĞIN DEVRİMCİ TARİH YAZIMIDIR (1.BÖLÜM)

HAKİ KARER YOLDAŞIN ŞAHADETİ VE HAKİ KARER KİŞİLİĞİ (12.BÖLÜM)

ÖZGÜRLÜĞÜ SAĞLAMA ZAMANI ! (4.BÖLÜM)

PKK’NİN 43. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI (2.BÖLÜM)

ONUR DİRENİŞİNDE YER ALIN!

ÖZGÜRLÜĞÜ SAĞLAMA ZAMANI ! (5.BÖLÜM)

PKK YENİ İNSANLIĞIN DEVRİMCİ TARİH YAZIMIDIR (2.BÖLÜM)

26-27 KASIM 1978: I. KURULUŞ KONGRESİ (13.BÖLÜM)

PKK ÖLÜM DÖŞEĞİNDE OLAN BİR HALKI DÜNYANIN UMUDU YAPTI

BİZ BU TOPRAKLARIN ÇOCUĞUYUZ, ONLARIN ANLAYACAĞI DİLDEN ONLARLA KONUŞMALIYIZ! 

1980: 12 EYLÜL ASKERİ DARBESİ VE KENAN EVREN (14.BÖLÜM)

GERİLLADA EĞİTİM, YAŞAMIN KENDİSİDİR(1.BÖLÜM)

İKTİDARIN KORTUĞUNU BAŞINA GETİRECEĞİZ 

“PKK, KÜRT HALKINI DİRİLTEN ÖZGÜRLÜK RUHUDUR”

PKK HALKTIR, HALK YASAKLANAMAZ!

FAŞİZMİ YIKMAK İÇİN DAHA ÇOK CESARET LAZIM

GERİLLADA EĞİTİM, YAŞAMIN KENDİSİDİR(2.BÖLÜM)

“T C FAŞİZMİNİN KAOS PLANI İMRALI'DA DEVREDE”

GERİLLADA EĞİTİM, YAŞAMIN KENDİSİDİR(3.BÖLÜM)

PKK KAYBETTİRİLEN KADIN KÜLTÜRÜNÜN PARTİSİDİR  

PKK İLE REEL SOSYALİSTLER ARASINDAKİ TEMEL FARK (15.BÖLÜM)

SİSTEM ÇALIŞMAMIZ TARİHTE İLKTİR

GERİLLADA EĞİTİM, YAŞAMIN KENDİSİDİR(4.BÖLÜM)

TARİH SAHNESİNDE VAMPİRLER

SALİH KANDAL VE SİVEREK DİRENİŞİ (16.BÖLÜM)

HALKLAR ÖNDERİ SAYIN ABDULLAH ÖCALAN'A UYGULANAN TECRİT İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER

İNGİLİZ POLİTİKALARI KÜRTLERİN SIRTINDAKİ HANÇERDİR

LÜBNAN-FİLİSTİN SAHASINA ÇIKIŞ SÜRECİ (17.BÖLÜM)

PKK'NİN 'TERÖR LİSTESİ'NDEN ÇIKARILMASI İÇİN YAPILAN ÇAĞRILAR (1.BÖLÜM)

AKP, HOBBES VE SAVAŞ DURUMU

MAZLUM DOĞAN ARKADAŞIN DİRENİŞ GERÇEĞİ (18.BÖLÜM)

ŞEHİTLER PKK'LİDİR

KDP 21. YÜZYILDA UTANÇLA KÜRT İHANET TARİHİNİ YENİDEN YAZIYOR (1.BÖLÜM)

RÊBER APO'NUN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAĞLAMA MÜCADELESİ BOYUTLANDIRILMALI

HALKLAR ÖNDERİ SAYIN ABDULLAH ÖCALAN'A UYGULANAN TECRİT İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

KDP 21. YÜZYILDA UTANÇLA KÜRT İHANET TARİHİNİ YENİDEN YAZIYOR (2.BÖLÜM)

PKK SANAT İNCELİĞİNDE ÖRÜLEN BİR HAREKETTİR

AKP-MHP FAŞİZMİ UZATMALARI OYNUYOR

PKK'NİN DÜNYA SİYASET SAHASINDAKİ AVANTAJLARI VE AVANTAJLARINI GÜÇLENDİRME YOLU: ÖZ SAVUNMA

DEVRİM ÖZGÜRLÜĞE AŞIK OLANLARIN YOLUDUR

KCDK-E'DEN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

KATILANLARIN ANLATIMIYLA 27 KASIM 1978 FİS KÖYÜ

KÜRDİSTAN'DA GERİLLA ZAMANI

PKK DEĞİŞİMİN VE DÖNÜŞÜMÜN GÜCÜ OLDU

KDP’NİN DERİN DENKLEMİNDE 140'INCI MADDE

KCK VE KONGRA-GEL'İN ŞENGAL AÇIKLAMALARI

FAŞİST DİKTATÖRLÜK YIKILMAYA MAHKUMDUR

GENÇLİKTE ZİHNİYET DEVRİMİNDE FEDAİLİĞİ YAKALAMAK ÖZGÜR TOPLUMUN SARSILMAZ İNŞASIDIR

ÖNDER APO, BİR HALKIN VAROLMA TARİHİ

REJİM YIKILMADAN HİÇBİR KÜRT RAHAT YAŞAYAMAZ

21. YÜZYILDA SOYKIRIM VE TOPLUMSAL DİRENİŞTE GENÇLİĞİN ROLÜ

DEVRİMCİ HALK SAVAŞI RADİKAL BİR CİNS MÜCADELESİYLE KAZANILABİLİNİR

DÜNYA HALKLAR ÖNDERİ ABDULLAH ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK GÜNÜ ÇAĞRILARI

KAPRİSLİ VE PASİF SANAL RADİKALİZM

ANTER YOLDAŞ VE ZİNDAN DİRENİŞLERİ

ÖZEL SAVAŞA KARŞI ZİHNİYET VE YAŞAM MÜCADELESİ (1.BÖLÜM)

“APOCU DEVRİMCİ HAMLE TC FAŞİZMİNİ ÇÖKERTİYOR”

“ÇİN MODELİ” TOPLUMA SAVAŞ İLANIDIR...

ÖZEL SAVAŞA KARŞI ZİHNİYET VE YAŞAM MÜCADELESİ (2.BÖLÜM)

TOPLUMSAL SORUNLARIN AŞILMASINDA ÇIKIŞ ÖZGÜRLÜK HAREKETİDİR

1000 İSİMDEN ÇAĞRI: PKK 'TERÖR ÖRGÜTLERİ LİSTESİ'NDEN ÇIKARILSIN

İMRALI KAYALIKLARINA ÇİVİLENEN HAKİKAT (1.BÖLÜM)

KİTLESELLEŞEN BİR ANTİFAŞİST SOKAK MÜCADELESİ SÜRECİ KARŞILAR

İMRALI KAYALIKLARINA ÇİVİLENEN HAKİKAT (2.BÖLÜM)

SOYKIRIM KISKACINDA VARLIK SAVAŞI YÜRÜTMEK

CEZAEVLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR VE ÇAĞRILAR

KNK TOPLANTISININ SONUÇ BİLDİRGESİ

ETKİN BİR EKONOMİK SAVAŞ STRATEJİSİ

BİR TÜRKÜNÜN MELODİSİ VE SENFONİSİDİR PKK

KÜRTLERDE DİNSELLİK VE YAŞANAN DEĞİŞİMLER

PREKARYA VE BALDIRI ÇIPLAK KÜRD

TASARLANMIŞ BİR KATLEDİLME DURUMU VAR

AP, TUTSAK VEKİLLER İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI 

ZİNDANLARDAKİ ZULME SESSİZ KALMAK !

GARİBE GEZER KÜRT SORUNU'NUN TA KENDİSİDİR

TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜLME İŞARETLERİ ARTIYOR

KÜRT KATLEDEREK TÜRK OLACAĞINI SANMAK

'' FAŞİZMLE HESAPLAŞMA OLMADAN HELALLEŞME OLMAZ ''

GARİBE'Yİ KATLEDENLER MUTLAKA HESABINI VERECEKLER

 19 ARALIK 2000 YILINDA ZİNDANLARDA YAPILAN KATLİAM İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

YOL VE YOLDAŞLIK…

İDEOLİKLİK VE İDEOLOJİKSİZLİK ÜZERİNE BİR KAÇ SÖZ

BİRAZ DA AJİTASYON LAZIM

ÖNDERLİK VE ZİNDANLARDA  REHİN TUTULAN  YOLDAŞLAR  ETRAFINDA KENETLENME ZAMANI

KADININ SESİNDE SAKLIDIR ÖZGÜRLÜK DÜŞÜ

ZINDANLAR İLE İLGİLİ DUYARLILIK ÇAĞRILARI

CEZAEVLERİNDE KATLİAM VAR

TÜRKİYE'NİN AYNASI ZİNDANLAR

KIRIKLAR CEZAEVİ'NDEKİ TUTSAKLAR AÇLIK GREVİNDE

KONGRA-GEL ZİNDANLAR İÇİN 'SEFERBER' OLMAYA ÇAĞIRDI

HEVAL HALİL GÜNEŞ'İN ANISINA

“ÖNDERLİKSEL DEVRİMİN DİRENİŞ RİTMİNİ YAKALAMAK”

PKK DİRENİŞİ 2022 YILINI KÜRDÜN ULUSAL ONUR BAYRAMI YAPACAK

DÖRDÜNCÜ KELEBEK OLMAK

ÖZGÜRLÜK AŞKINA DİRENENLER

ÖZ SAVUNMA MEKANIZMASI OLARAK DUYGULARINI POLİTİKLEŞTİRMEK

ETİK İNSAN VE ETİK EYLEM (1.BÖLÜM)

ETİK İNSAN VE ETİK EYLEM (2.BÖLÜM)

TJK-E, PARİS KATLİAMI'NIN HESABINI SORMAK İÇİN ALANLARAÇAĞIRDI!

KÜLTÜR-SANATA KURULAN TUZAKLAR VE APOCU ESTETİK

SARA YOLDAŞ, ÖNDER APO’NUN YOLDAŞIYDI

NAZİ TOPLAMA KAMPINDAN KAÇAN 9 DİRENİŞÇİ KADININ HİKAYESİ

KADIN DEVRİMİNİN DİRENİŞ SEMBOLÜ

ÖNDER APO’YLA YAŞA, KÜRDİSTAN'I ÖZGÜRLEŞTİR!

GÜNEŞ PARLAKLIĞINDA GÜLÜMSEMEN HEVAL SARA (SAKİNE CANSIZ)

“TC FAŞİZMİ KARŞISINDA KÜRT SİYASETİ NE YAPMALI?”

PKK ÖLÇÜLERİNDE YAŞAMI YARATANLAR

GERÇEKLER ACITMIYOR

KÜRT DÜŞMANLIĞI AÇ VE İŞSİZ BIRAKIR

ŞADİYE MANAP'TAN MEKTUP VAR

ÇÜNKÜ SANA GÖRE O İNSAN DEĞİL

KÜRTLER ZORU BAŞARDI

SOKAK OLMADAN DEMOKRASİ OLMAZ

KÜRDÜN ÖZGÜRLÜK GÜNEŞİ EFRÎN’DEN DOĞACAK

DESTANSI EFRİN FEDAİ DİRENİŞİNE BİR İÇ BAKIŞ

YÜREĞİMİN SESİNİ DİNLEDİM (1.BÖLÜM)

75 RUHU AYAĞA KALK!

FAŞİST ŞEF AMED'E GİREMEZ

YÜREĞİMİN SESSİNİ DİNLEDİM (2.BÖLÜM)

ALLAH'IN DEĞİL, ERDOĞAN'IN KÜRTÇE İLE PROBLEMİ VAR

YÜREĞİMİN SESİNİ DİNLEDİM (3.BÖLÜM)

İSTANBUL, ADANA: DEMOKRATİK ÖZERKLİĞİN ZORUNLULUĞU

APOCU DEVRİMİN YARATTIĞI YENİLMEZLİK TARİHİ

“DOĞA” ZAMANI

ELEŞTİREL DÜŞÜNCENİN EYLEMSELLİĞİ

KADIN OLMAK SUÇ MUDUR?

GÖÇ YOLLARINDA…

KÜRDÜM “TÜRK VARLIĞINA” KURBAN OLMAYACAĞIM!

ATAKAN MAHİR’İ HATIRLAMAK

İSYAN VE İNTİKAM ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?

KARA GÜNÜN ÇOCUKLARINA!

KOBANE'DEN HESEKE'YE KÜRDÜN DİRENİŞ DESTANI

DEVLET DİNCİDİR VE EN BÜYÜK TARİKATTIR

YÜREĞİMİN SESİNİ DİNLEDİM (4.BÖLÜM)

TÜRK ORDUSUNUN PKK KARŞISINDAKİ TARİHİ YENİLGİSİ

DAĞLAR ÖZGÜRLÜK MEKÂNIDIR…

AYNI DAVANIN YOLCULARI BABA VE KIZ

“KDP KÜRDÜN KÜRDE SOYKIRIM PROJESİDİR”

“HALKIN,ADALETİ DEVRİMDE ARAYAN SOKAKTAKİ İSYANI”

AŞKIN ADI VİYAN OLMUŞTU

İKTİDARDAN UZAK DEMOKRATİK BİR DÜNYA MÜMKÜN: BİNARÊ QENDÎL

VİCDAN KÖRELMESİNE KARŞI SON BÜYÜK İNSANLIK DİRENİŞİDİR PKK

3. YILINA GİRERKEN, 'EV DER HEFTANÎN E' SLOGANININ ÖYKÜSÜ

HAKİKAT YOLDAŞLIĞI (1.BÖLÜM)

HAKİKAT YOLDAŞLIĞI (2.BÖLÜM)

HAKİKAT YOLDAŞLIĞI (3.BÖLÜM)

PKK KÜRDÜN KADİM ÖZGÜRLÜK RUHU VE ULUSAL ONUR BİLİNCİDİR

BİLGE ÖCALAN'IN EVRENSEL VİCDAN FELSEFESİYLE YÜZLEŞMEK.

HAKİKAT YOLDAŞLIĞI (4.BÖLÜM)

BAHARI KOYNUNDA MAYALAYAN GERÇEK, “ŞUBAT”

HAKİKAT YOLDAŞLIĞI (5.BÖLÜM)

HAKİKAT YOLDAŞLIĞI (6.BÖLÜM)

O PKK’NİN YAŞAYAN RUHUYDU

BAŞKALDIRI BİLİNCİ

HAKİKAT YOLDAŞLIĞI (7.BÖLÜM)

HAKİKAT YOLDAŞLIĞI (8.BÖLÜM)

'CÜRET, DAHA FAZLA CÜRET'

DAHA KARARLI OLMAK LAZIM

DAR Lİ SER KOKA XWE MEZİN DİBE

ADI BÊRÎTAN ZAMANIYDI

ÖZELLEŞTİRİLEN BÖLGESEL İÇ SAVAŞLARA DOĞRU

SEZGİLERİN GÜCÜ

ORTADOĞU'YU YENİ KÜRESEL DENKLEM ÜZERİNDEN OKUMAK

ANLAMIN SİYASİ EYLEM KARŞILIĞIDIR POLİTİKA

KÜÇÜK DERSİM’İN EN BÜYÜK ÖZLEMİYDİ BOTAN

ÖZGÜR İRADE, ÖZGÜR DÜŞÜNCE

SİYAJİN İLE ŞİYAR (1.BÖLÜM)

SİYAJİN İLE ŞİYAR (2.BÖLÜM)

SİYAJİN İLE ŞİYAR (3.BÖLÜM)

GAME OVER: OYUN BİTTİ PKK ŞAH TC FAŞİZMİ MAT!

SİYAJİN İLE ŞİYAR (4.BÖLÜM)

28 ŞUBAT’IN İKİ YÜZÜ

SİYAJİN İLE ŞİYAR (5.BÖLÜM)

TOPLUMA İLLÜZYON SATMAK

SİYAJİN İLE ŞİYAR (6.BÖLÜM)

ÖNDER APO ÖZGÜR YAŞAMDA ISRARIN ADIDIR

SİYAJİN İLE ŞİYAR (7.BÖLÜM)

BEDEL RANTÇILIĞI HALKA AİT DEVRİMİ GASP GİRİŞİMİDİR

ALİŞER VE ZARİFE'Yİ GERİLLA OLARAK ANMAK

SİYAJİN İLE ŞİYAR (8.BÖLÜM)

VAKTİNDE KENDİNİ ADAMAK

SİYAJİN İLE ŞİYAR (9.BÖLÜM)

8 MART 1857 DEN 8 MART 2022’YE

SİYAJİN İLE ŞİYAR (10.BÖLÜM)

SİYAJİN İLE ŞİYAR (11.BÖLÜM)

BOMBALARIN ARASINDAKİ“SESSİZ SAVAŞ!”

DAĞIN DUYGUSU

SİYAJİN İLE ŞİYAR (12.BÖLÜM)

HER TÜRLÜ HAKSIZLIĞA DİRENİŞTİR, NEWROZ

AMED DAĞLARININ SEVDA ÇİÇEĞİ

SİYAJIN İLE ŞİYAR (13.BÖLÜM)

NEWROZLAŞAN HALKLA TARİH KAZANILDI

ROJÎN GEVDA KÜRDİSTAN DAĞLARINA İLMEK İLMEK ÖRÜLMÜŞ ÖZGÜR RUHTUR

SİYAJIN İLE ŞİYAR(14.BÖLÜM)

ÇÖLE SU OLMAK

SİYAJIN İLE ŞİYAR(15.BÖLÜM)

YÜZ HATLARINDA GİZLİDİR KÜRDÜN BÜTÜN TARİHİ (1.BÖLÜM)

50. YIL VE ÖNDER APO'YA ÖZGÜRLÜK NEWROZU

SİYAJIN İLE ŞİYAR(16.BÖLÜM)

YÜZ HATLARINDA GİZLİDİR KÜRDÜN BÜTÜN TARİHİ (2.BÖLÜM)

PKK KÜRT İNTİKAM TARİHİNİN TOPLUMSAL BELLEK İNŞASIDIR

SİYAJIN İLE ŞİYAR(17.BÖLÜM)

YÜZ HATLARINDA GİZLİDİR KÜRDÜN BÜTÜN TARİHİ (3.BÖLÜM)

SİYAJIN İLE ŞİYAR(18.BÖLÜM-SON)

NEWROZ VE GENÇLİK MÜCADELESİ

SESSİZ ÇIĞLIĞI DUYABİLMEK

‘SEYYAR GERİLLA’ CİBİNLİ HÜSEYİN

BAHAR ÇAĞLAR, GERİLLA DAĞLAR

KÜRT HALKI PKK ÖNCÜLÜĞÜNDE NEWROZLAŞIYOR!

İNSANIN KENDİNDEN DÜŞMESİDİR SÜRGÜN

YILDIZLAŞAN SURETİNDEN ANIYORUZ SENİ

KORKU CESARETİN KAYNAĞIDIR

JEOPOLİTİK EKSEN KAYMALARININ YARATTIĞI BELİRSİZLİKLER

DİRENİŞ EMSALİ EGİD YOLDAŞ

KIZILDERE SÖZÜ

ÖZERK ZAMAN VE MOR ARAYIŞLAR

DOĞUŞ GERÇEĞİMİZ (1.BÖLÜM)

ANLAMIN HAKİKAT BİLGESİNİ YAŞAMSALLAŞTIRMAK

HERGÜN YENİDEN DOĞMAK

DOĞUŞ GERÇEĞİMİZ (2.BÖLÜM)

DOĞUŞ GERÇEĞİMİZ (3.BÖLÜM)

YAŞAM GEREKÇEME

“ARTTIRILMIŞ SANAL GERÇEKLİK ÇAĞI”

KİNİK ALDANIŞLAR ZAMANI YARALAR

HALKLARA SAVAŞ AÇANLAR BARIŞ GETİREMEZ

ANLAMIN VE HİSSİN YAŞATTIĞI İNSAN RÊBER APO

GÜLBAHAR’IN GÜLÜŞÜ

NEWROZ HALKI VE İSRAİL’İN TUTUMU

DAĞLI EMEKTAR

ÖNDERLİK ÇİZGİSİNDE ÖZGÜRCE DERVİŞÇE MİLİTANLIK

ALIŞMAK İHANETTİR

SEVDANIN GÜZELLİĞİNDE AÇTIM GÖZLERİMİ

PEOPLE OF NEWROZ AND ISRAEL'S ATTITUDE

SORGULANMAMIŞ YAŞAM YAŞANMAYA DEĞMEZ

SÜRECİ KARŞILAYAN DOĞRU BİR DEVRİMCİ ÖNCÜLÜK ZAMANI

YAŞARKEN ADI BİLİNMEZ FEDAİLERİN...

AY IŞIĞI HAYALET DAĞLARIN ARDINDAN YÜKSELMİŞ

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (1.BÖLÜM)

CEZAEVLERİNDEKİ SALDIRI SOYKIRIM SALDIRISIDIR

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (2.BÖLÜM)

KEKİK KOKULU İKİ ÜLKENİN AŞIĞI

“FAŞİZMİN ÖLÜM FERMANINA KARŞI DEVRİMCİ İNTİKAM ZAMANI”

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (3.BÖLÜM)

SANAT ELEŞTİRİSİ “ŞAKA DEĞİL!”

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (4.BÖLÜM)

ÖZLEMEK

KORKU

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (5.BÖLÜM)

ŞEHİTLERİN İZİNDEN

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (6.BÖLÜM)

PKK’NİN FEDAİ DİRENİŞ MELODİSİ İLE AŞK SEMAHINA DURULUR

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (7.BÖLÜM)

ŞEHİT TEKOŞİN

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (8.BÖLÜM)

“MESRUR BARZANİ’NİN YÜZÜNE YANSIYAN YENİLGİ KORKUSU”

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (9.BÖLÜM)

HDP KENDİ ÖNÜNE BARAJ KOYMAMALI!

ÖNDERLİK GERÇEĞİNDE HER ANI ÖZGÜR YAŞAMAK ANLAMLIDIR

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (10.BÖLÜM)

SAVAŞIN KAYBEDENİ KÜRTLER OLMAYACAK

KÜRDÜN ZAFER İDEASININ DAVUDİ SESİ KARAYILAN'DAN TARİHİ ÇAĞRI

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (11.BÖLÜM)

YAŞAMI ÖZÜYLE BULUŞTURMANIN DİLLİ (2.BÖLÜM)

YOLUMUZ UZUN YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZ AĞIRDI

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (12.BÖLÜM)

GERİLLA'DAN BİR GÜN (1.BÖLÜM)

PKK KÜRT HALKININ JEOPOLİTİK VE JEOSTRATEJİK ÜST AKLIDIR

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (13.BÖLÜM)

BU 14 NİSAN FARKLIDIR

GERİLLA'DAN BİR GÜN (2.BÖLÜM)

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (14.BÖLÜM)

ÖZGÜRLÜĞE DAHA YAKINIZ

YİĞİT AMED’İN YİĞİT KIZI

BAŞKA DiLDE ANNE OLMAK (15.BÖLÜM)

FAŞİZMİN KARANLIK DOĞASI VE GEZİ DİRENİŞİNİ LİNÇ DAVASI

BAŞKA DiLDE ANNE OLMAK (16.BÖLÜM)

ELEKTRİKSİZ AMA BOL BOMBALI HAFTA!

SİYASAL İSLAM’IN İFLASI

1200 KERE KATİL VE İHANETÇİSİN KDP

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (17.BÖLÜM)

KORKU CESARETİN KAYNAĞIDIR: SIĞINAK

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (18.BÖLÜM)

BİR HALKIN CANLI KALKANI OLMAK

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (19.BÖLÜM)

YENİ YAŞAMI DOĞURANIN HAVARİLERİYİZ...

KÜRT DEMOKRATİK ULUSAL BİRLİĞİNE DOĞRU

ELLİNCİ YILIN ZAFERİ ZAP'TA KAZANILIYOR

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (20.BÖLÜM)

FEDAİ ÇİZGİSİNİN ÖNCÜ KOMUTANI

ŞENGAL VE FERMAN KISKACI

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK (21.BÖLÜM)

YAŞAMI ÖZÜYLE BULUŞTURMA: XWEBUN

TÜM ZAMANLARIN DENKLEMİ

ESPRİSİ VE SEVECENLİĞİYLE YOLDAŞLARIN EN NARİNİ (1.BÖLÜM)

DENİZLERİ ANMAK, İTTİHATCILARI LANETLEMEK

ESPRİSİ VE SEVECENLİĞİYLE YOLDAŞLARIN EN NARİNİ (2.BÖLÜM)

CAHŞ KÜRTLÜK PROJESİ ZAP DİRENİŞİNE GÖMÜLÜYOR

DERSİM İSYANI, İHANET VE KATLİAM

TÜKÜRDÜĞÜNÜ VEYA MEKAP YALATMAK!

UNUTMAK İHANETTİR (1.BÖLÜM)

UNUTMAK İHANETTİR (2.BÖLÜM)

CESARET KÖPRÜSÜYLE DAĞLARA

UNUTMAK İHANETTİR (3.BÖLÜM)

21’İNCİ YÜZYILIN ÖZGÜRLÜK FELSEFESİ

TEK YOL YİNE DAĞLAR

ÖZGÜR YAŞAM İÇİN UMUDA UMUT KATMAK

TC FAŞİZMİNİN KÜRDİSTAN’DA UYGULADIĞI 3-F STRATEJİSİ

SAMİMİYET…

AY IŞIĞININ ALTINDA KISA BİR GEZİ

GERİLLANIN SESİ, SÖZÜ VE EYLEMİ OLMA ZAMANI

GERÇEK SENSİN EGÎD!

BİR YANILSAMANIN SONU

SESSİZ KALMAK, DÜŞMANI CESARETLENDİRİR, KILICINI KESKİNLEŞTİRİR

OKUMUŞUNUN BİLE CAHİL OLDUĞU BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN

DEVLETLE MÜCADELEYE DEVAM

TARİHİ İMRALI VE GERİLLA DİRENİŞ YÜKÜNÜ BÖLÜŞMEK

KDP KÜRT HALKININ BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK BELADIR!

KIZGIN İKLİM (1.BÖLÜM)

HEVAL AYSEL VE MİZGÎN

DOĞU’NUN DÖRTLERİNE!

KIZGIN İKLİM (2.BÖLÜM)

HAKÎ KARER SEMBOLA FEDAKARÎ Û KEDÊ YE

HAKİ KARER GİZLİ RUHUMUZ

KIZGIN İKLİM (3.BÖLÜM)

HAKİLERİ ANLAMAK

ZAP DİRENİŞİNE KÜRESEL DENKLEMDEN BAKMAK

BENİM ÖLDÜRÜLMEMLE BİNLERCE KÜRT UYANACAK

DÖNEM HAKİ’CE YAŞAMANIN VE ÇALIŞMANIN ZAMANIDIR

DEMOKRASİYİ SAVUNMAK, BARIŞI SAVUNMAKTIR

KÜRTLER VE ÖZGÜRLÜK GERİLLASI ZAFERE DOĞRU KOŞUYOR

ZAMAN İLERLİYORDU, BİZ DE İLERLİYORDUK

NATO KÜRT TASFİYE KONSEPTİ DEVREDE

BASKI VE ŞANTAJ FAŞİZMİ KURTARAMAZ

KADIN, ÖZGÜRLÜĞÜ DAĞLARDA ARAR

ÇAKAL POLİTİKASININ İFLASI

GERİLLA DA YAŞAM BİR SERÜVEN

VİCDANLARI RADİKAL DİRENİŞLE AYAKLANDIRMA ZAMANI

ŞEHİT KASIM ENGİN’İN SÖZLERİYLE KISACA HAYATI

1 HAZİRAN HAMLESİ ULUSLARARASI KOMPLOYU YENME BİLİNCİ VE İRADESİDİR

AKP’NİN TERÖR ÖRGÜTLERİ

HAKARETLERE DUR VE VUR DEME ZAMANI

KÜRT HALKI İÇİN NEYİN SEÇİMİ VE KİMLE NE İTTİFAKI (1.BÖLÜM)

1 HAZIRAN’IN YIL DÖNÜMÜNDE

BÊ XÎRETÎ BÊ NAMÛSÎYE

ÖZGÜR YAŞAMDA ISRAR

KÜRT HALKI İÇİN NEYİN SEÇİMİ VE KİMLE NE İTTİFAKI (2.BÖLÜM)

KÜRT KAPANININ EN TEHLİKELİ KOLU

DERSİM’İN ASİ KADININA

ÖZ VAZGEÇİLMEZİMİZDİR

1 HAZİRAN 2004 HAMLESİNİ NASIL OKUYALIM

HAKİKATİ DOYUMSAMAK

DİJİTAL SERMAYENİN YENİ DÜNYA TASARIMI

YASAKTA SINIR YOK

GENÇLİK; TOPLUMUN ÖZGÜRLÜK ŞAFAĞIDIR

HALKIN DİRENİŞİ KİRLİ PLANLARI BOŞA ÇIKARACAK

KOMÜNALİZM VE DEMOKRATİK ULUS OLMADAN ÖZGÜRLÜK OLMAZ

SİHİRLİ KELİME “YOLDAŞ”

ZAGROSLARIN SANATÇI RUHLU KIZI

PKK İNSANLIĞIN ÖZGÜRLÜK MELODİSİDİR

SOYKIRIMCI ZİHNİYET VE SİYASETE KARŞI

KARAR VER!

KOPUŞ TEORİSİYLE ZİNCİRLER NASIL AŞILIR

ÖZLEM DUYARAK YAŞAMAK

GERİLLA ZAMANI

ERDOĞAN DA MALİYE BAKANI DA 'DOĞRULARI' SÖYLÜYOR

ANLAM VE ÖZGÜRLÜK

YOLDAŞ ACISI SEVDA KOKAR

KÜRTLERİN BİR ULUS OLARAK KENDİ KADERLERİNİ TAYİN ETME HAKLARI VAR

KAPİTALİST MODERNİTENİN TRANSHÜMANİZM ÇAĞI

ZERDEŞT VE ZERDÜŞT ÖĞRETİSİ

ÇOK BİLMİŞLERE MÜJDE!..

BERDEEE BİNE TE ERDEEE!

APOCULUK KENDİNİ EĞİTMEKLE BAŞLAR

NE YAPARSA YAPSIN FAŞİZM İÇİN KURTULUŞ YOK

TÜM KENELERE

İŞGALCİ TÜRK DEVLETİ VE İŞBİRLİKÇİ KDP'NİN AMAÇLARI

APOCU KÜLTÜR YENİ YAŞAM DEMEKTİR

PKK’LİLİK EN YÜCE ONURDUR

AŞİKARDIR BRE TERESLER

ORTADOĞU’DA KAOSUN ROTASI YENİDEN İRAN VE IRAK

KİMYASALLARLA KAZANILMAYA ÇALIŞILAN KİRLİ SAVAŞ

GEMLİK YÜRÜYÜŞÜ ÜZERİNE…

İÇİMİZDE SOLMAYAN ŞAHMARANLAR’A

ÖLÜMDEN YAŞAMI YARATANLARIN DÜELLOSU

30 HAZİRAN ARİFESİNDE

DÜŞMANA SALDIRIRKEN BİNEVŞ EGAL’LERİN GÜLÜŞÜNÜ DÜŞÜNÜN!

ŞEHİTLERİN İZİNDEN YÜRÜMEK

HEDEF ÖZGÜR İNSAN

PKK İLE TANIŞMAK ÖZGÜRLÜK İLE TANIŞMAKTIR

PUSUYU YARMAK

BİNLERCE YILA YAYILAN İSİM; ZİLAN

ÖNDER ÖCALAN'A YİNE YALVARACAKSINIZ!

GİZEMDİR DEVRİMCİ OPERASYONLAR…

ARARAT’IN SERHILDANI

ZAP SAVAŞI VE FAŞİST ŞEFLERİN SONU

ZİLAN DERİNLEŞMİŞ BİR BELLEKTİR

CELAL BAŞKALE– MAHİR KOÇ YOLDAŞIN ANISINA

ÖZGÜRLEŞMEKTEN BAŞKA KURTULUŞ YOKTUR

PKK MİLİTANLIĞININ ÖZÜ: SORXWİN

CİHAN VE HÜSNÜ'YÜ HATIRLAMAK

ANILARA YOLCU OLMAK

UMUT ZAP'TA ZİLANCA DİRENEN APOCU FEDAİLİKTİR

IRKÇILIĞIN SIRADANLIĞI

KIZIL ZAMANLAR

AMED’İN ANDOK’U

KÜRDİSTAN’DA GENÇLİĞİN SÖMÜRGE DÜZENİYLE HESAPLAŞMASI; ZAP SAVAŞI

KÜRT HALKI ÖZGÜRLÜĞE/ ZAFERE KOŞUYOR

FEDAİLEŞEN GERİLLA VE HALK YENİLMEZDİR

BAŞKANIM!

SOSYALİZM'DE DEVLETE YER YOKTUR

ZİLANCA FEDAİLİK MİLİTANLAŞIYOR, EYLEMSELLEŞİYOR

BİR ÜLKENİN COĞRAFYASI

KÜRDİSTAN HAVA SAHASI VE TEKNOLOJİK SOYKIRIM ARAÇLARI

PKK HER TÜRLÜ SÖMÜRGECİLİĞE VE İHANETE KARŞI ASLA YENİLMEYEN TARİHİ İNTİKAM HAREKETİDİR (1.BÖLÜM)

ÖZGÜRLÜĞE GİDEN YOL ÖZGÜRLÜĞÜ YARATANDAN GEÇER

PKK HER TÜRLÜ SÖMÜRGECİLİĞE VE İHANETE KARŞI ASLA YENİLMEYEN TARİHİ İNTİKAM HAREKETİDİR (2.BÖLÜM)

ÖZLEMEK

BİR FEDAİ DESTANIDIR ŞEHİTLER

FEDAİLEŞEN KADIN GERÇEKLİĞİNDE ZAFERE DOĞRU

YİNE BİR U DÖNÜŞÜ…

ÖZ SAVUNMA BİLİNCİ TEMELİNDE DÜŞMANA KARŞI SAVAŞMAYAN MANKURTLAŞTIRILMIŞ İNSANDIR

MANEVRA YAPMAK

BİR GERİLLA VURULDUĞUNDA HER ANANIN YÜREĞİNDEN BİR PARÇA KOPAR

ONDA GÜÇLÜ BİR GENÇLİK POTANSİYELİ VARDI

KAPİTALİZMİN ÇÖKÜŞÜNÜ ABD’NİN ÜÇ NATO’SU DA ÖNLEYEMEZ

ÖZEL SAVAŞ OYUNLARI ANCAK GERİLLA ÖNCÜLÜĞÜNDE MÜCADELE EDEREK BOZULUR (1.BÖLÜM)

DAĞLAR AŞKIN ANLAM BULDUĞU MEKANLARDIR

JEOPOLİTİK DENGELER AÇISINDAN KÜRDİSTAN

SİSTEM İÇİ MUHALEFET ÖZEL SAVAŞ HÜKÜMETİNİN KOLTUK DEĞNEĞİDİR (2.BÖLÜM)

ZİLAN ÇİZGİSİNDE TANRIÇALAŞMAK

BAŞKAN APO’NUN YAŞAMI DIŞINDA YAŞAM MÜMKÜN DEĞİLDİR

GERİLLA KİMYASAL SİLAHA DİRENİYOR, YA BİZ!

FEDAKÂR BİR DEVRİMCİ: ŞEHİT HELMET

BU HDP ÇÖZER

DİRENİŞ TARİHİNİN ÖZNESİ DAİMA KADINLAR OLMUŞTUR

HEKİMLİK YEMİNİ DE BİZİMDİR İSTANBUL SÖZLEŞMESİ DE…

KÜRDİSTAN’IN GÜZELLİKLERİ

SUSMAK YOK ARTIK, HAYKIRMAK VAR

KÜRDÜN ÖZGÜRLÜK ATEŞİ İŞGALCİLERİ YAKACAK

RUHU GENÇ, İNANCI SONSUZ APOCU MİLİTAN: BARAN MAWA

MİSAFİR

TÜRKİYE’DE ZİNDANLAR SAVAŞ VE MÜCADELE ALANIDIR

YAŞASIN ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN İÇİN ÖLÜMSÜZLEŞEN ŞEHİTLERİMİZ!

ANLAM, DUYGU VE EMEK GÜCÜNÜ BİRLEŞTİRMEK

14 TEMMUZ RUHU DİRENİŞ RUHUDUR

BÜYÜK KARAR VE DİRENİŞİN KIRKINCI YILDÖNÜMÜ

BİR HALKIN YARASINA KOŞAN YEŞİL GÖZLÜ TÜRKMEN KIZINA…

ÜNİFORMALI ŞİDDET AĞINI ÇÖKERTMEK!

PANAVA NOKTASINDA MEVZİLENME

KISA BİR YOLCULUĞUN SONUNDA

SINIRLARI GEÇERKEN...

DÜN SRİ LANKA RAJAPAKSA, BUGÜN SIRA FAŞİST ŞEF ERDOĞAN'DA

GÜNEŞE ULAŞAN ÇİÇEK

KARANLIĞI ATEŞE VER DAĞLARA GEL!

TC’NİN NATO’DAKİ YENİ GÖREVİ İŞGALCİLİKTİR

UMUT ZAP’TAKİ GERİLLADA

GÜÇLÜ, KARARLI VE CESUR BİR KOMUTANDI

….VE BEN LEYLA’YIM, MECNUN’DAN ÖTE BİR LEYLA!

BİZİ HALAYA ÇAĞIRIR GOVENDÊ

ROJAVA DEVRİMİ ÇEKİM MERKEZİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

DEVRİM’İN FIRTINALI KİŞİLİĞİ; ÇİYA AMED

GERİLLADAN ULAŞ ADALI ANISINA…

PKK ŞEHİT AMARA TOLHİLDAN'I ANDI

SRİ LANKA, TÜRKİYE: BİR MÖDELİN İFLASI

VARLIK VE YOKLUK SÜRECİNDE GENÇLİK ÖNCÜLÜK ROLÜNÜ OYNAMALIDIR

VİYAN SORAN’IN İZİNDEN GİDEN AY YÜZLÜ BERFÎN

VE AY IŞIĞI ALTINDA ÖNDERLİK SAHASINA DOĞRU…

KATLİAMLARIN NEDENİ SOYKIRIMCI ZİHNİYET VE SİYASETTİR

ÖNDER APO HAKİKATİ

ÇOK BİLMİŞLERE MÜJDE!..

BU KAÇINCI AMARA?

ÖZGÜR KÜRDİSTAN’I MÜJDELEYEN RUH

BENİ BAĞIŞLAYIN (1.BÖLÜM)

HER İHANETİN BEDELİNİN ÖDETİLECEĞİ KAÇINILMAZ BİR HAKİKATTİR

BENİ BAĞIŞLAYIN (2.BÖLÜM)

GERİLLA VE OPERASYON

BENİ BAĞIŞLAYIN (3.BÖLÜM)

BUGÜNDE YAŞAR ENZİLXALAR (1.BÖLÜM)

SANATÇI UZAKTAN İZLEYEN DEĞİL, HALKININ İÇİNDE BİREBİR YAŞAYAN OLMALIDIR (4.BÖLÜM)

BUGÜN DE YAŞAR ENZİLXALAR (2.BÖLÜM)

ALIŞMAK İHANETTİR

EN GÜZEL YOLDAŞLARI ANARKEN

DAĞLARDA YAŞAMIMIZ AYRILMALAR VE KAVUŞMALARLA VAR OLUYOR (5.BÖLÜM)

BENİ BAĞIŞLAYIN - VE ANLIYORUM Kİ BİR TEK IŞIK AYNI ANDA VE HER YERDE OLABİLİYOR (6.BÖLÜM)

BÊ XÎRETÎ BÊ NAMÛSÎYE

DEVRİMCİ EDEBİYATI AKTİF MÜCADELE İÇİNDE GELİŞTİRDİ

YOL VE YOLDAŞLIK…

AVAŞÎN’DE GERİLLA OLMAK

AKP’NİN SON ÇIRPINIŞLARI

HALKLARIN ÖZ İSYAN GÜCÜ İŞGALCİLERİ DURDURUR!

YAŞAMIYLA HALKINA BÜYÜK MİRAS BIRAKAN KOMUTAN

ASIL EMEK HESAPLANAMAYANDA, ÖLÇÜLEMEYENDE GİZLİ DEĞİLMİDİR? (7.BÖLÜM)

ÖZGÜRLÜĞE VERİLMİŞ BİR ÖMÜR

KADIN SESİNDE SAKLIDIR ÖZGÜRLÜK DÜŞÜ!

KİMİN GÜCÜ TAŞIR DÜNYA VE GÖKYÜZÜNÜ AYRI AYRI? (8.BÖLÜM)

HAKİKAT, PKK’NİN ADALETİDİR!

BİLİYORMUSUN, BEN GÜLMEYİ DAĞLARDA ÖĞRENDİM…(9.BÖLÜM)

İKİ KİŞİYİ BİR ARAYA GETİREMEYEN İKTİDAR

MEMO VE DİLLERE DESTAN CESARETİ

İLK BİNEVŞ'İ TANIDIM… (10.BÖLÜM)

TARİHİN GÖLGESİ VAR ÜSTÜMÜZDE!

YAŞAMIN ADI, İNSANIN ÖZÜ SEVGİNİN YÜREĞİDİR

YENİ BİR 15 AĞUSTOS’A DOĞRU

BİR SIZI GELİP ÇARPTI KALBİME…(11.BÖLÜM)

MOR DAĞLARIN YILDIZINA

ÖLÜMSÜZ KOMUTAN MAHSUN KORKMAZ’IN KALEMİNDEN (1.BÖLÜM)

ÖLÜMSÜZ KOMUTAN MAHSUM KORKMAZ’IN KALEMİNDEN (2.BÖLÜM)

ÖZGÜRLÜK İÇİN SAVAŞMAK

ŞİİR DOSTLUKTAN DOĞAR… (12.BÖLÜM)

İMRALI’DA NATO TASDİKLİ İMHA PLANI DEVREDE

ATAKAN MAHİR’İ HATIRLAMAK

ÇÜNKÜ BU GENÇ HEWRAMAN KALBİMDEN GEÇENİ SÖYLÜYORDU (13.BÖLÜM)

DOST BAHARI

ÖLÜMSÜZ KOMUTAN MAHSUM KORKMAZ’IN KALEMİNDEN ERUH BASKINI (3.BÖLÜM)

‘DAĞLARA KOŞMANIN ZAMANIDIR’

GERİLLA MUCİZESİ

ÖLÜMSÜZ KOMUTAN MAHSUN KORKMAZ’IN KALEMİNDEN ERUH BASKINI (4.BÖLÜM)

EN GİZEMLİ KADINLAR (14.BÖLÜM)

15 AĞUSTOS RUHU ZAMANIN BELİRLEYİCİSİ OLDU

GERÇEKLEŞTİRDİĞİM HER ŞEY SANA ULAŞMAK İÇİNDİ…(15.BÖLÜM)

ÖLÜMSÜZ KOMUTAN MAHSUM KORKMAZ’IN KALEMİNDEN (5.BÖLÜM)

15 AĞUSTOS FEDAİLERİN AGİT’LERİN GÜNÜDÜR

ÇÜNKÜ SESİN BÜTÜN BU ZAMANI DOLDURUYOR (16.BÖLÜM)

MAZLUMU DEĞİL ZALİMİ DURDURUN!

15 AĞUSTOS ATILIMI (1.BÖLÜM)

KALBİME IŞIK TUTACAK İZLER

15 AĞUSTOS ATILIMI (2.BÖLÜM)

MERHABA SANA YOLDAŞIM…

NUSAYBİN’İN İSİMSİZ KAHRAMANI "KÜÇÜK DELAL"

İNSANA DAİR SEZGİSEL YAKARIŞLAR (1.BÖLÜM)

HAKKI VERİLMİŞ BİR YAŞAM–ENGİN SİNCER

KENDİSİNİ EMEKLE VAR EDEN BİR APOCU DERVİŞ; ŞEHİT RİZGAR AMED

DEVRİMCİ TUTUM (1.BÖLÜM)

TECRİT ÖZGÜR İNSANI VE ÖZGÜRLÜĞÜ ÖLDÜRMEKTİR (1.BÖLÜM)

EN SEVDİĞİMİZ OYUN SAKLAMBAÇTI

‘ZAMANA DAİR’ ÜÇLEME

OTUZ DOKUZUNCU YIL VE GENÇLİK

KÜRT HALKINA YÖNELMİŞ JEOPOLİTİK TEHDİTLER

TECRİT ÖZGÜR İNSANI VE ÖZGÜRLÜĞÜ ÖLDÜRMEKTİR (2.BÖLÜM)

21.YÜZ YILLIN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ VERENLERE

ÖZGÜRLÜK SİLAHI HEPİMİZİN ELİNDEDİR

TECRİT ÖZGÜR İNSANI VE ÖZGÜRLÜĞÜ ÖLDÜRMEKTİR (3.BÖLÜM)

İNSANA DAİR SEZGİSEL YAKARIŞLAR (2.BÖLÜM)

TECRİT ÖZGÜR İNSANI VE ÖZGÜRLÜĞÜ ÖLDÜRMEKTİR (4.BÖLÜM)

YİTİRMİŞ İNSANLIĞINI ARAYAN BİR MARATONCU…..

DENİZİNİ DAĞLARA AKITAN GÜLNAZ!

SEVDA SERÜVENİ

TÜM ZAMANLARDA ÇOĞALARAK EVREN OLDU

KÜRDİSTAN GENÇLİĞİ ÜZERİNDE BÜYÜK BİR ETKİ BIRAKAN ŞEHİT ALİ ÇİÇEK ANISINA

TECRİT ÖZGÜR İNSANI VE ÖZGÜRLÜĞÜ ÖLDÜRMEKTİR (5.BÖLÜM)

HAVRİTA: IRKÇI-TÜRKCÜ ZİHNİYETİN ANATOMİSİ

ADAR EFRÎN VE ARKADAŞLARI

WELAT’IN YÜREĞİ

ZAMANİ NİYE GÜZELDİR?

KIMILDA DA KURTAR ŞU ONURUNU

BARIŞ YOKSA DEMOKRASİDE YOK

ŞEHİRLER BANA BİR TUZAK

İNSANA DAİR SEZGİSEL YAKARIŞLAR (3.BÖLÜM)

YAŞAM OLURDU SENİN ADININ KARŞILIĞI; TOPRAK

ORTADOĞU’DAKİ KRİZLERİ KÜRT ÖZGÜRLÜĞÜ ÇÖZER

KOMUTAN İSLAM VE GEVER

SEVDA SERÜVENİ (2.BÖLÜM)

DİRENGEN REFLEKS SERDEM AMED YAZILARI (1.BÖLÜM)

HEVAL ALİ’Yİ KURTARIN!

KÜRDİSTAN DAĞLARININ GÜLER YÜZLÜ YOLDAŞI

SEYYİD NESİMİ,ZAHİDİN BİR PARMAĞINI KESSEN DÖNER HAKK'DAN KA

ÖZLEM TAŞIYICILARI…

FİLİPİNLER’DE BİR EFSANE: MAİTA GOMEZ

BARIŞ MÜCADELESİNİN ACİLLİĞİ

TÜM SINIRLARI YIKARAK KUZEY'E DOĞRU

GERİLLA FAŞİZMİN BURNUNU SÜRTÜYOR

CENG MEYDANINDA DOKTOR OLMAK

ELİN NAMLUDA VE UMUTSUN

DİRENGEN REFLEKSLER SERDEM AMED YAZILARI (2.BÖLÜM)

HALLAC-I MANSUR

BİLDİK BAKIŞLAR DEĞİLDİ 14 TEMMUZ

BİTMEYEN DARBE; BASTIRILAMAYAN DİRENİŞ: 12 EYLÜL

VURDUKÇA KAZANMA İNANCI

İNSANA DAİR SEZGİSEL YAKARIŞLAR (4.BÖLÜM)

TOPRAK DA BİLİR, GERİLLA BASTIĞINDA ÇİÇEKLER BİTER

HER YERDE EYLEM

SOYTARINIZI SEVİN

SEVDA SERÜVENİ (3.BÖLÜM)

GERİLLAYI BAHARDA GÖRMEK

ZİRA DEVRİMSEL SÜREÇLERİN OLMAZSA OLMAZI

DİRENGEN REFLEKS SERDEM AMED YAZILARI (3.BÖLÜM)

YAŞAM KENDİ İPEK TENİNDE ÖZENLE DOKUMUŞTU ONUN YÜREĞİNDE

TÜRKİYE’NİN ÖZETİ: İSTANBUL-CUDİ

DİSTOPYALARI YIKAN KADINLAR

TOPRAĞIN BEREKETİ

UMUT, DOĞU'DA VE KADINDA

İRAN İSLAM DEVRİMİNİN SON KAVŞAĞI

İKİ KAHRAMANIN YOLDAŞLIĞI

SERDEM AMED YAZDI/ İŞGALE UĞRAMIŞ ÜLKEDE İSYAN EN BÜYÜK İBADETTİR!

ÜÇ ZEYNEP’İN MİRASIYLA YÜRÜYOR

HALK BAHRINDA YEŞEREN ÇİÇEK

FEDAİ EYLEM LİBERAL GAFLETİ NETLEŞTİRMİŞTİR

KAVGAMI PAYLAŞAN YÜREĞE

İÇİNDEKİ SEVDA ATEŞTEN BİR KIVILCIMDIR

HER BİR ADIMDA FEDAİLİĞE YÜRÜRKEN

ÖNDER APO’YU ZİLANCA SAVUNMAK

GELİYE ZİLANDA DİRENİŞ TOHUMLARI

FEDAİ EYLEM PARADİGMA ÇİZGİ SAVAŞI ÇAĞRISIDIR

GÜNEŞE YOLCULUK

DAĞLAR AŞKIN ANLAM BULDUĞU MEKANLARDIR

ROZALARIN, SARALARIN İZİNDE NAGİHAN AKARSEL

HALK BAHR’INDA YEŞEREN ÇİÇEK (2.BÖLÜM)

ÖNDER ÖCALAN DEVRİM ÇAĞINI DOĞRU ANLAMAK

9 EKİM KOMPLOSUNA KARŞI MÜCADELE ÇİZGİMİZ

DEVRİMCİLİĞİN VE YURTSEVERLİĞİN TEMEL İLKESİ

ÖZGÜRLÜK ZAMANINDAYIZ

BİR YERDEN BAŞLAMALI

DAİMİ BİR BAHARDIR GERİLLA

SERDEM AMED ARKADAŞIN VEDA YAZISI

DAĞLARI GİBİ YÜREĞİ DE İNANÇ MABETİDİR

GAZETECİLİK, BASIN VE HABERCİLİK ÜZERİNE...

SONUCU KADINLAR VE HALKLAR BELİRLEYECEK

KÜRT KADINININ GÖRKEMLİ VE DESTANSI DİRENİŞİNE TANIKLIK ETMEK

KERKÜK'TE YENİ OYUNLAR

HALK BAHR’INDA YEŞEREN ÇİÇEK (3.BÖLÜM)

HER ŞEY MAVİ OLACAK…

BİR TÜRKÜDÜR BERİTAN EZGİSİ DİLDEN DİLE DOLAŞAN

UĞUR BÖCEĞİ OLMAK

UMUT YOKSA, GERİ KALAN“KADERİN” PLANIDIR…

ŞEHİTLERİMİZİN VASİYETİ…

ÖNDER APO VE GERİLLAYLA BÜTÜNLEŞME ZAMANI

GÜLÜŞÜN ASILI ÇARÇELLA ŞAFAĞINDA

DİYARBAKIR CEZAEVİ’Nİ “KAPATMAK”

GERİLLA YAŞAMINDAN KESİTLER

DEMOKRASİ“AĞAYA BELEŞ”

TC ÇETE DEVLETİ ÖRGÜTLÜ KÖTÜLÜK YUVASIDIR

BOYUN EĞMEMEK VE DİK DURUŞ ÜZERİNE

DAHA FAZLA CESARET DAHA ÇOK ÇABA

HÜZÜNLÜ BAHARIN ERKEN YOLCULARI

​​​​​​​1 KASIM İNSANLIĞA MAL OLMUŞ BİR GÜNDÜR

PRATİĞE DOĞRU ANLAYIŞ VE YARATICI TARZLA YAKLAŞARAK BAŞARMAYI MUTLAKA ESAS ALMALIYIZ! (1.BÖLÜM)

PRATİĞE DOĞRU ANLAYIŞ VE YARATICI TARZLA YAKLAŞARAK BAŞARMAYI MUTLAKA ESAS ALMALIYIZ! (2.BÖLÜM)

PRATİĞE DOĞRU ANLAYIŞ VE YARATICI TARZLA YAKLAŞARAK BAŞARMAYI MUTLAKA ESAS ALMALIYIZ! (3.BÖLÜM)

HALK BAHR’INDA YEŞEREN ÇİÇEK(4.BÖLÜM)

PRATİĞE DOĞRU ANLAYIŞ VE YARATICI TARZLA YAKLAŞARAK BAŞARMAYI MUTLAKA ESAS ALMALIYIZ! (4.BÖLÜM)

PRATİĞE DOĞRU ANLAYIŞ VE YARATICI TARZLA YAKLAŞARAK BAŞARMAYI MUTLAKA ESAS ALMALIYIZ! (5.BÖLÜM)

DEVRİMİN AKTİF RİTMİ VE PASİF RADİKALİZM FURYASI

PRATİĞE DOĞRU ANLAYIŞ VE YARATICI TARZLA YAKLAŞARAK BAŞARMAYI MUTLAKA ESAS ALMALIYIZ! (6.BÖLÜM)

ÖZGÜRLÜK FELSEFESİNİN FEDAİSİ

FEDAİ BİR RUH, BÜYÜK BİR FEDAKARLIKLA TARİHİ BİR SAVAŞ YÜRÜTÜYORUZ (1.BÖLÜM)

KADIN ORDULAŞMASININ ÖNCÜLERİNDEN

FEDAİ BİR RUH, BÜYÜK BİR FEDAKARLIKLA TARİHİ BİR SAVAŞ YÜRÜTÜYORUZ (2.BÖLÜM)

BERİTAN; İHANETE BOYUN EĞMEYEN ÇİZGİDE YÜRÜMEKTİR

KİMYASAL SİLAH KULLANAN DEVLETÇİ SİSTEM VE KÜRTLER

FEDAİ BİR RUH, BÜYÜK BİR FEDAKARLIKLA TARİHİ BİR SAVAŞ YÜRÜTÜYORUZ (3.BÖLÜM)

KÜRT SOYKIRIM SAVAŞININ FİNALİNE DOĞRU

ADANMIŞLIĞIN EN GÜZEL TİMSALİNE…

GERİLLA YAŞAMINDAN KESİTLER

HEVAL Û HIRÇ

KÜRDİSTAN DEVRİMCİ GENÇLİĞİ TOPLUMSAL DİRENİŞİN VE SAVAŞIN ÖNCÜSÜ OLACAK (1.BÖLÜM)

KÜRDİSTAN DEVRİMCİ GENÇLİĞİ TOPLUMSAL DİRENİŞİN VE SAVAŞIN ÖNCÜSÜ OLACAK (2.BÖLÜM)

IŞIK HÜCRESİNDEN BİR PARÇA

BEDENLEŞEN RÊBER APO HAKİKATİ

DEVRİMİN AKTİF RİTMİ VE PASİF RADİKALİZM FURYASI

KÜRDİSTAN DEVRİMCİ GENÇLİĞİ TOPLUMSAL DİRENİŞİN VE SAVAŞIN ÖNCÜSÜ OLACAK (3.BÖLÜM)

CEJNA VEJÎNÊ Lİ ME TEVA PÎROZ BE!

KÜRDİSTAN DEVRİMCİ GENÇLİĞİ TOPLUMSAL DİRENİŞİN VE SAVAŞIN ÖNCÜSÜ OLACAK (4.BÖLÜM)

HALKIN DOĞAL ÖNDERLERİ ÖLMEMELİDİR