KDP, CENAZELERİNİ ALAMAYAN TÜRK DEVLETİNİN CENAZELERİNİ TAŞIYOR
KDP, CENAZELERİNİ ALAMAYAN TÜRK DEVLETİNİN CENAZELERİNİ TAŞIYOR
0 Yorum
66
13-05-2022

PKK Merkez Komite Üyesi Xalide Engizek: Her Kürt genci kendini gerilla olarak görmeli. Diyelim ki ben bir gerillayım, tüm inisiyatif benim elimde. Bugün Türk devletine nasıl bir darbe yapabilirim? Turizmine darbe vurabilirim, ekonomisine darbe vurabilirim, yaşamına darbe vurabilirim.

Dengê Welat radyosuna konuşan PKK Merkez Komite Üyesi Xalide Engizek, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Medya Savunma Alanları’na yönelik işgal saldırıları başlatan Erdoğan’ın savaşta galip gelerek 2023 yılında tekrar iktidar olmayı hedeflediğini söyleyen Xalide Engizek, işgalci Türk devletine bölgede en büyük desteği KDP’nin verdiğini vurguladı.

KDP’nin gerillaya yönelik saldırı konseptinde  işgalci Türk devletine alan açma rolünü üstlendiğini belirten Engizek, “KDP Türk askerlerine pêşmerge kıyafeti giydirerek gerilla alanlarına gönderiyor. Cenazelerini alamayan Türk devletinin cenazelerini taşıyor. Yine erzaksız kalan Türk askerlerinin erzak ihtiyacını karşılıyor. Arkasını döndüğü an gerillayı sırtından hançerliyor. Gerillanın da bir yere kadar tahammülü var. Kürt halkı bilmelidir ki KDP, Türk devletinin savaş konseptinde yer alıyor ve gerillayı Zap’ta yenilgiye uğratmak istiyor. KDP, PKK’nin Kürdistan’da ortadan kaldırılması halinde Kürdistan’ın Barzani ailesine kalacağına inanıyor. Bu hikayedir. Türk devleti, ilk fırsatta halkına ihanet eden KDP’den kurtulmaya çalışacaktır. Kürt halkı, Başûr’daki tüm parti ve kurum temsilcileri bu gerçeği bilmelidir” diye konuştu.

PKK Merkez Komite Üyesi Xalide Engizek’in değerlendirmeleri şöyle:

Faşist AKP-MHP rejimi 17 Nisan’da Medya Savunma Alanlarına yönelik geniş kapsamlı bir saldırı başlattı. AKP-MHP faşizmi hangi konsepte göre böyle bir saldırı geliştirdi?

AKP-MHP faşizmi varlığını, başka toplumları ve halkları soykırıma uğratmak üzerine kurmuştur. Ortadoğu’da Anadolu’da Türkiye diye bir şey olmadığını herkes biliyor. Türk devleti diğer halkın mirası ve kültürü üzerine inşa edildi. Varlığını sürdürebilmek için diğer varlıkları yok etmek istiyor. Bu konsept İttihat Teraki ve Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yan devam ediyor. AKP-MHP özel savaş hükümeti olarak kurulmuştur ve bugüne kadar geldiler.

Kürdistan’daki özyönetim direnişlerinin ardından AKP, MHP ile ortak oldu. Esas olarak MHP çizgisine geldi. Yeni bir konsept oluşturdular. Bu yeni konseptin amacı, yeniden dizayn edilmesi planlanan Ortadoğu’dan faydalanmak. Türk devleti hegemonik ve kapitalistler güçler arasında var olan tüm çatışmalardan çıkar sağlamak istiyor. Ortadoğu’nun birçok ülkesinde savaş ve çatışmalar yaşandı. Ortadoğu’ya hegemonik güçlerin müdahaleleri gerçekleşti. AKP-MHP bunu Kürdistan’a müdahale etmek için bir fırsat olarak gördü. Bu temelde önlerindeki engelleri kaldırmak ve Ortadoğu’da büyük güçlü bir devlet olma hedeflerine ulaşmak istiyorlar.

Kapitalist modernite güçleri Ortadoğu’ya müdahale ettikleri zaman Önderliği ve PKK’yi kendileri için bir engel olarak gördüler. Bunun sonucunda 15 Şubat 1999 yılında Uluslararası Komplo ile Önderliği esir alarak PKK’yi tasfiye etmeyi amaçladılar. Aslında Uluslararası Komplo hala devam ediyor. İkinci komplo olarak tanımladığımız AKP-MHP hükümeti soykırım saldırılarını her geçen gün arttırıyor. İkinci komplo nedir? Suriye ile başlayan ve  Irak’ı da bitirmeyi hedefleyen bir komplodur. Yani Başûr’u bitirmeyi amaçlayan komplodur. PKK’yi bu planları için bir engel olarak görüyorlar ve bu yüzden bitirmek istiyorlar. Türk devleti tamamen hegemonik güçlerin plan ve projelerini hayata geçirmek saldırıyor. Bundan dolayı NATO’dan faydalanıyor. Silah, para ve cesaret alıyor NATO’dan. Bölgede de Irak hükümetinden ve KDP’den destek alıyor. Bu temelde Medya Savunma Alanları’na yönelik işgal saldırıları yapıyor.

Xakurkê, Heftanîn ve son zamanlarda Zap ve Avaşîn’i işgal ederek Medya Savunma Alanlarını kuşatmak istiyor. Xakurkê, Heftanîn, Zap, Avaşîn’den sonra Metîna, Garê ve Qendîl’i işgal etmeyi hedefliyor. Türk devleti neden gerillaya bu kadar saldırıyor ve gerillayı yok etmek istiyor? Çünkü gerilla, PKK’nin temel gücüdür. Gerilla tasfiye edilirse PKK de tasfiye edilir. PKK ortadan kaldırılırsa Ortadoğu halkının umutları da yerle bir olur. Dünya halklarının umutları paramparça olur. PKK, Demokratik Ulus projesi ile dünyada bir çözüm gücü haline gelmiştir. Bu şekilde PKK’yi ortadan kaldırmak istiyorlar. PKK’yi tasfiye ettiklerinde Kürt halkının umudunu, mazlumların umudunu, Ortadoğu halklarının, özellikle Arap halkının umudunu yok edeceklerini biliyorlar. Arap halkı ilk kez Önderlik paradigması etrafında toplandı ve parçalanmaktan kurtulmaya çalışıyor. Kendini kölelikten kurtarmaya çalışıyor.

Genel konsept budur. Bu konseptte başta ABD ve NATO var. Zaten NATO’nun “Türk devletine F16 uçakları veriyoruz” demesinin ardından Erdoğan, Zap ve Avaşîn’e saldırmaya karar verdi. Irak da bu konsepte dahildir. Irak, Türkiye’nin sınırı kolayca geçmesini sağlamak için asker konuşlandırdı. Diyorlar ki, sınırda bir tampon bölge oluşturacağız. Mesele sadece bir tampon bölge değil. Herkes bu işin içinde. PKK’den kurtulmak istiyorlar. Irak zaten bunun farkında. Irak, PKK ortadan kaldırıldıktan sonra işgal edilir. Osmanlı’nın amacı bölgeyi ve Arap ülkelerini işgal etmektir. Özellikle de Musul ve Kerkük ile Irak’ın enerji kaynaklarını almayı amaçlıyorlar. Irak bunun farkında değil. Özellikle Kazımi hükümeti bu durumu anlamıyor. Kazımi hükümeti bu konsepte 9 Ekim antlaşması ile girmiştir. KDP de bu konsepte dahildir. KDP PKK’nin kuruluşundan bu yana bize karşı bir savaş yürütüyor ve o dönemden beri bu konseptin içindedir.

Öte yandan Rusya’ya karşı bir konsept olduğunu da söyleyebiliriz. Rusya, dünyanın bir diğer hegemonik gücü olarak kabul ediliyor. Suriye’de çıkarları var. Türkiye’yi NATO’dan uzak tutmak için de birçok taviz verdiler. Ancak Türkiye, son zamanlarda Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın ardından dengeli bir politika izlemek istedi. Ancak 2011’den bu yana Türk devleti her fırsatta Suriye topraklarının bir bölümünü işgal ediyor. Örneğin Cerablus, Bab, ardından Efrîn, İdlib, Serêkaniyê ve Girê Spî’yi işgal etti.

Rusya’nın taviz vermesi ile bu işgaller oldu. Ama şimdi Rusya’nın Akdeniz bölgesinde kazanımları var ve Türkiye bu bölgeleri işgal etmek istiyor. Türk devleti işgal üzerine bir savaş yürütüyor. Kürdistan’ın işgali, Ortadoğu işgali, enerji kaynaklarına el koyması ve Kürt halkını soykırımdan geçirme planı savaş konseptini bir parçasıdır. Bölgenin yeniden dizayn edilme planları çerçevesinde Türk devleti Kürtleri bir kez daha statüsüz bırakmak istiyor. Çünkü dünyanın gözünde Medya Savunma Alanları’na da saldırıyor. Kimyasal gazlar kullanıyor. Tüm NATO tekniklerini kullanıyor. Türkiye ne yapıyorsa NATO adına yapıyor. Türk devleti kadar NATO da bu savaşın hesabını vermelidir.

Elbette bu saldırılara karşı HPG ve YJA Star gerillalarının da destansı bir direnişi var. Gerilla profesyonel bir güçtür. Devrimci Halk Savaşı stratejisi ile yola çıkmıştır. Kadın savunma gücü olan YJA Star’ın bu savaşta rol ve misyonu daha fazla ön plana çıkıyor. Gerillalar Kürdistan dağlarında rol ve misyonunu yerine getirirken halkımız da Kürdistan’ın dört parçasında ve yurt dışında Devrimci Halk Savaşı stratejisi çerçevesinde yaşamını örgütlemelidir.

Türk devletine her sokakta, mahallede ve şehirde hayatı zehir etmelidir. Türk devleti Kürdistan’ın dört parçasında bize saldırıp Avrupa’da bizi öldürürken, her yerde kendimizi savunma ve intikam alma hakkımız var. Kürt halkı ve dostlarını ayağa kalkmaya, Türk devletinin saldırılarına karşı direnmeye çağırıyoruz. Türk devletine darbe vurun. Bu gerillaya da güç ve moral verecektir.

Her Kürt genci kendini gerilla olarak görmeli. Diyelim ki ben bir gerillayım, tüm inisiyatif benim elimde. Bugün Türk devletine nasıl bir darbe yapabilirim? Turizmine darbe vurabilirim, ekonomisine darbe vurabilirim, yaşamına darbe vurabilirim. Gerilla direnişinin başarılı olabilmesi için topyekûn bir mücadelenin verilmesi gerekir. Türk devleti bu savaşı son şansı olarak görüyor. Bu savaşı kazanırsa mutlaka sandığa gidecek ve iktidardaki varlığı devam edecektir. Ama eğer yenilirse Türkiye ve bölge halklarına hesap verecektir. Bu yüzden herkese büyük sorumluluk ve rol düşüyor. Direniş ve mücadeleye sahip çıkılırsa AKP-MHP faşizmi bu yıl yenilecektir.

Gerilla direnişi karşısında ilerleyemeyen Türk devletinin imdadına KDP yetişti. Bu saldırılarda KDP’nin konumu nedir? KDP’Nin bu işbirliğine karşı Kürt partileri, kurumları ve Kürt halkı nasıl bir tutum sergilemelidir?

Kürdistan pêşmergeleri zamanında savaştı, şehit verdi, bu halkın değerleridirler. KDP içinde iyi, yurtsever insanlar da var. Ama Kürt toplumu bu KDP’yi tanımalıdır. KDP hakkında tarihsel araştırma yapmakta fayda var. KDP neden kuruldu? Nerede inşa edildi? Kim kurdu? Bu Barzani ailesi neden hep KDP içerisinde? Aslında Kürdistan Bölgesel Hükümeti diye bir şey yok, esas olarak Barzani hükümeti var. YNK ve diğer partilerin parlamentoda olması tamamen şekilsel.

KDP yani Barzani ailesi kendi içlerinde Saddam’dan daha fazla diktatördür. Kürt toplumu bu gerçeği bilmeli ve görmelidir. Bu ailenin egemenliğinde, uluslararası istihbaratın bir Gladyo projesi olarak bu parti kurulmuş ve sistemin hizmetine konulmuştur. Görevleri de uluslararası güçlerin çıkarları gereği Kürdistan’ın devrimci güçlerini ortadan kaldırmak. KDP tarihine bakalım, Rojhilat Kürtlerine ihanet etti, Bakur Kürtlerine ihanet etti, YNK’ye ihanet etti. Başûr Kürtlerine ihanet ettiler. En son PKK’ye ihanet etti. Kendisine verilen rolü oynuyor.

Şengal’de bir üst düzey yetkiliden KDP’nin Êzidîliği terk edip Sünni olmalarını istediğine dair bir bilgi aldık. Yani mezhepçilik, dincilik, ırkçılık yapıyor. Êzidî halkının kendilerinden, Şengal’den vazgeçmelerini istiyor. Ayrıca Êzidîleri ve Arapları mezhepçilik üzerinden karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Êzidî halkını DAİŞ çetelerinin eline bırakıp kaçan KDP utanmadan Şengal’e müdahale ediyor. Şengal’i boşaltıp halkı Duhok’taki kamplara yönlendiriyor. Ama o kamplar yaşam koşulları için ne uygun ne de güvenli. KDP hem Şengal’i boşaltmak, hem de kamptaki halkın oyunu almayı amaçlıyor.

KDP gerillaya yönelik saldırı konseptinde ise Türk devletine alan açma rolünü üstleniyor. Pêşmerge kıyafetlerini askerlere giydirerek gerilla alanlarına gönderiyor. Cenazelerini alamayan Türk devletinin cenazelerini taşıyor. Yine erzaksız kalan Türk askerlerinin erzak ihtiyacını karşılıyor. Gerilla arkasını döndüğü an KDP gerillayı sırtından hançerliyor. Gerillanın da bir yere kadar tahammülü var. Kürt halkı bilmelidir ki KDP Türk devletinin savaş konseptinde yer alıyor ve gerillayı Zap’ta yenilgiye uğratmak istiyor. KDP, PKK’nin Kürdistan’da ortadan kaldırılması halinde Kürdistan’ın Barzani ailesine kalacağına inanıyor. Bu hikayedir. Türk devleti, ilk fırsatta halkına ihanet eden KDP’den kurtulmaya çalışacaktır. Kürt halkı, Başûr’daki tüm parti ve kurum temsilcileri bu gerçeği bilmelidir.

Türk devletinin saldırılarına karşı durmak için Kürt halkı ve dostları nasıl bir mücadele vermelidir? Devrimci halk savaşı çerçevesinde Kürdistan Özgürlük Gerillalarının yanında nasıl bir tutum almalılar?

Bu bir varlık ve yokluk savaşıdır. Bu yıl çok önemli. Neden bu yılın önemli olduğunu söylüyoruz?  Çünkü Türk devleti savaşı sonu olarak görmektedir. Bunu son savaş olarak kabul ediyoruz. AKP planını 2023’e göre belirlemiştir. 2023 yılı Lozan’ın 100. yıl dönümü. Erdoğan Lozan’ın yıl dönümünde Kürtleri bir kez daha statüsüz bırakmak ve kendisini 2. Mustafa Kemal ilan etmek istiyor. Ayrıca Osmanlı hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Kendisine engel olarak gördüğü PKK’yi de bu yıl ortadan kaldırmak ve 2023 yılında yeniden iktidara gelerek hayallerini gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

AKP’yi çok büyük bir çıkmaza soktuk. Her kilometrede AKP üzerinde bir baskı var. Türk toplumunda, Arap ülkelerinde, uluslararası arenada AKP’ye karşı ciddi bir tepki var. Botan’dan, Amed, Serhat’tan Dersim’e kadar Kürdistan’da her genç kendini bir gerilla gibi görmeli ve düşmana darbe vurmalıdır. Her Kürt ailesi, düşünsün ki çocuğu Zap’ta günlerce bombalar altında düşmana karşı direniyor. Onlar da her yerde Türk devletine zarar verebilir. Vicdan sahibi her insan bir araya gelmeli ve faşist Türk devletine karşı mücadele etmeli. Hayatınızı savaşa göre düzenleyin. Güney halkı, özellikle Biradost ve Behdinan bölgesinde yaşayan halkımıza büyük bir görev düşüyor. Başûr’daki halkımız yurtseverdir ve KDP’nin politikalarından da rahatsızdır. Bu yüzden düşmanın işgaline daha fazla tepki göstermeliler.

Kurdistan’ın dört parçasında olan halkımız gerilla direnişine sahip çıkmalıdır. Bu sadece yürüyüşlerle olmaz. Herkes bulunduğu alanda savaşmalı. Türk devletine karşı savaşı daha da geliştirin. Kurdistan’ın özgürlüğü için düşmanı kalbinden vurmalıdır. Kürdistan halkı, devrimci halk savaşı çerçevesinde rolünü ve sorumluluklarını yerine getirirse gerilla mutlaka zafere ulaşacaktır. Bu şekilde hem yıllardır zindanlarda direnen yoldaşlarımız hem de Önderlik fiziki özgürlüğüne kavuşur. Bu inançla bir kez daha gerilla direnişini selamlıyor başarılar diliyorum. Yine Kürdistan’ın dört parçasında ve dünyanın dört bir yanında direnen halkımızı kutluyor ve selamlarımı iletiyorum.

KAYNAK: NÛÇE CİWAN

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

AHİM UMUT HAKKI MEKANIZMASI İSTİYOR

'PKK YASAĞININ EN BÜYÜK NEDENİ SİLAH TİCARETİ'

ABDULLAH ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK İNİSİYATİFİ'NDEN HAREKETE GEÇME ÇAĞRISI

HİÇBİR SALDIRI HALKIMIZI YILDIRAMAZ

SALDIRILAR ÇÖKÜŞ SÜRECİNİN ÇIRPINIŞLARIDIR

20 ÇOCUĞUM DAHA OLSA ‘MÜCADELE EDİN’ DERİM

KOMPLOYA KARŞI SEFERBERLİĞE ÇAĞIRDI

YASAĞA HAYIR, KRİMİNALİZASYONA SON

'ÖNDERLİĞİN ÖZGÜRLÜĞÜ KÜRTLERİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAĞLAYACAKTIR'

DAVAYA ADANAN BİR YAŞAM: ZÜLKÜF GEZEN

ROJHİLAT GENÇLERİ VE KADINLARI SEROK APO'YA SAHİP ÇIKMALI

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL TERÖRE KARŞIDIR

HEDEFİMİZ KOMPLONUN TAM YENİLGİSİDİR

EN BÜYÜK GENÇLİK ORDUSU HPG VE YJA STAR'DIR

KJK 15 ŞUBAT’TAN 4 NİSAN’A KADAR KESİNTİSİZ EYLEME ÇAĞIRDI

AVUKATLARDAN BM’YE İMRALI İÇİN ‘ACİL EYLEM’ ÇAĞRISI

24. YILINDA ULUSLARARASI KOMPLOYU BOŞA ÇIKARALIM

'ZAFER İNANÇLA SAVAŞAN GERİLLANIN OLACAK'

KCK YÜRÜTME KONSEYİ YILLIK TOPLANTI SONUÇLARI AÇIKLANDI

APOCU FEDAİ RUH KOMPLONUN SONUÇ ALMASINA ASLA İZİN VERMEYECEKTİR

24’ÜNCÜ YILI ÖNDER APO'NUN FİZİKİ ÖZGÜRLÜK YILI YAPMALIYIZ

12 ŞUBAT'TA ÖNDER APO'NUN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN SEFERBER OLALIM

ÖNDER APO’NUN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN ALANLARDA OLACAĞIZ

KOMPLOYU YENECEĞİZ

GENÇLİK TÜM GÜCÜNÜ VE ENERJİSİNİ FAŞİZMİ YIKMAYA ODAKLAMALIDIR

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK DOSTLARIMIZA!

KOMPLOYA KARŞI EMSALSİZ BİR DİRENİŞ SERGİLENDİ

'BEDELİ NE OLURSA OLSUN ÖNDERLİĞİ ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ '

'KOMPLOYA KARŞI ÖZGÜRLÜK HAREKETİ'Nİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ'

ÖNDER APO’SUZ YAŞAMAYA ALIŞMADIK, ASLA ALIŞMAYACAĞIZ!

'TECRİDİ ÖZGÜR KADIN GERÇEĞİYLE YERLE BİR EDECEĞİZ !'

ESATETİN 24’ÜNCÜ YILI ÖNDERLİĞİN ÖZGÜR OLACAĞI YIL OLACAKTIR

TECRİDİN EN KÖTÜ AŞAMASI YAŞANIYOR

BİRLEŞEREK FAŞİZME SON DARBEYİ VURMALIYIZ

FAŞİZM ÖZGÜRLÜK DEVRİMİNİN BÖLGESEL DEVRİM HALİNE GELMESİNDEN KORKMAKTADIR

FAŞİZME VE TECRİDE KARŞI İMRALI DİRENİŞİNİ SAHİPLENMELİYİZ

TECRİT DERHAL SON BULMALI

KNK'Ê ROJA ZİMANÊ DAYÎKÊ Lİ TEVAHİYA DAYÎKÊN KURD Û KURDİSTANÎ PÎROZ KİR

ZİMAN ÇAND Û NASNAMEYA GELAN E

İMRALI TESPİT RAPORU: İMRALI'DA İŞKENCE REJİMİ VAR

GERİLLANIN DİRENİŞİYLE ÖNDER APO’YU ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ

YAŞAM, ÖZGÜRLÜK, ADALET VE EŞİTLİK İÇİN ALANLARA!

Lİ BER XWE BİDE, XWE Bİ RÊXİSTİN BİKE, Bİ RENGEKÎ AZAD BİJÎ!

UKRAYNA SAVAŞI VE BAYRAKTAR TB-2’NİN ANLATTIKLARI…

CEZAEVLERİNDE ZULÜM BÜYÜYOR

‘DAİŞ’E KARŞI MÜCADELE ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ

HALK PKK'Yİ İRADESİ GÖRÜYOR

ULUSAL KONGRE İÇİN TÜM SORUMLULUĞU ALMAYA HAZIRIZ

YJA STAR KOMUTA KONSEYİ TOPLANDI

PALME SORUŞTURMASINDA ‘PKK LİSTESİ’ MİT’TEN

BAWER BOTAN DEVRİMCİ, SANATÇI VE EDEBİYATÇIYDI

8 MART’TA HAMLEMİZ ZİRVEYE ULAŞACAK

'DİRENİŞ MİRASI DALGA DALGA BÜYÜYOR'

İMRALI TECRİT SİSTEMİNE KARŞI MÜCADELE TOPYEKÛN OLMALI!

KADINLARDAN DİRENİŞİ BÜYÜTME MESAJI

BU SEFALETİ VE ZORBA DÜZENİ ANCAK DEVRİM ORTADAN KALDIRIR!

NATO ORDUSUNA KARŞI DİRENİŞ SIRADAN DEĞİL

AB HANGİ BAHANELERLE PKK’Yİ LİSTEYE ALDI?

PKK LEHİNE KARARLAR NASIL ALINDI,'TERÖR'LİSTESİ NASIL İŞLİYOR?

ÖZGÜRLÜK DAĞLARINDA 8 MART’I KARŞILAMAK BAŞKADIR

DİRENİŞİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ

AVRUPA’DA PKK İÇİN YENİ BİR HUKUKSAL SÜREÇ BAŞLADI!

SUİKAST TİMİ SARAY'IN DANIŞMANLARI İLE KOL KOLA (2.BÖLÜM)

ÖZGÜRLÜĞE HER ZAMANKİNDEN DAHA YAKINIZ

AVRUPA’DA PKK İÇİN YENİ BİR SÜREÇ BAŞLADI

PARİS KATLİAMINDAN MİT'İN 'ARKA BAHÇESİ' ALMANYA'YA (3.BÖLÜM)

DÜNYA PKK GERÇEĞİNİ ARTIK DAHA RAHAT GÖRÜYOR

ÊZİDÎ VE FEYLİ KÜRTLERİ KONFERANSI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ

HPG GERİLLALARI: İŞGALCİ DÜŞMANDAN BİRLİKTE HESAP SORALIM

YJA-STAR GERİLLALARI: 2022 KADIN ÖZGÜRLÜK YILI OLACAK

8 MART, HER KADININ YAŞAMDAKİ DİRENİŞİDİR

YJA STAR’IN MÜCADELESİ İVME YAPACAK

EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAM İÇİN BU DÜZENİ ALT ÜST EDECEĞİZ!

KÜRDİSTAN ÖZGÜRLÜK DEVRİMİ BİR KADIN DEVRİMİDİR!

KADIN BİRLİĞİ FAŞİZMİN SONUNU GETİRECEKTİR (1.BÖLÜM)

HER YERDE KADIN BAKIŞINI HAKİM KILMALIYIZ

KADINLARIN ÖZGÜRLÜK DURUŞU KAZANACAK

KADIN DEVRİMİNİ GERÇEKLEŞTİRİP FAŞİZMİ YENECEĞİZ!

KADINLAR KÜRESEL BARIŞ HAREKETİ ÖRGÜTLEMELİ (2.BÖLÜM)

KEVANA ZÊRÎN 2. KONFERANSINI YAPTI

KJK 8 MART ‘KALKIŞMASINI’ SELAMLADI

KONTRA YAPILANMA SADAT VAN’DA GENÇLERİ PROVOKASYONA HAZIRLIYOR

‘SALDIRILARA KARŞI KÜLTÜREL DEVRİMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

ÖNDERLİK, İMRALIDA KOMPLOYA KARŞI MÜCADELENİN YOL VE YÖNTEMİNİ ORTAYA ÇIKARDI

BAŞARININ TEK ÖLÇÜSÜ ÖNDER APO'NUN FİZİKİ ÖZGÜRLÜĞÜDÜR

ŞEHİTLERİMİZ YOLUMUZU AYDINLATIYOR!

‘KONFERANSIN KÜRDİSTAN'A ETKİSİ OLACAKTIR’

ÇİYAGER DEVRİMCİ HALK SAVAŞI FEDAİLERİNİN FEDAİSİDİR

“YAŞASIN HBDH!”

'KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKMAK TOPRAĞINI SAVUNMAKTIR'

‘BERXWEDAN JİYAN E YETMEZ, SERHİLDAN JİYAN E DEMELİYİZ’

HER GÜNÜ NEWROZLAŞTIRALIM!

50. NEWROZ YILINI RÊBER ÖCALAN’A ÖZGÜRLÜK NEWROZ’U YAPALIM

365 GÜN BOYUNCA NEWROZ'U KUTLAYACAĞIZ

ELLİNCİ YIL BİLDİRGESİ (1.BÖLÜM)

ELLİNCİ YIL BİLDİRGESİ (2.BÖLÜM)

KCK SAĞLIK KOMİTESİ’NDEN SAĞLIK EMEKÇİLERİNE DESTEK

NEWROZ RUHUYLA ZAFERE

HALEPÇE'NİN DE DİĞER KATLİAMLARIN DA HESABI MUTLAKA SORULACAKTIR!

HER İHTİMALE HAZIRIZ!

“KATLİAMLARDAN HESAP BİRLEŞİK DEVRİMLE SORULACAKTIR!”

ULUSLARARASI KOMPLOYU BOŞA ÇIKARAN TARİHİ NEWROZ

NEWROZ PÎROZ BE!

ÖNDERLİĞİ ÖZGÜRLEŞTİRME NEWROZU ÇOK GÜÇLÜ KUTLANMALI

NEWROZ MESAJLARI VE ÖZGÜR ALANLARDA KUTLAMALAR

ALMANYA YASAĞI KALDIRMALI, YENİ SAYFA AÇMALI!

ÖZGÜRLÜK ATEŞİ SÖNDÜRÜLEMEZ

BASINA VE KAMUOYUNA

'DIVÊ EV NEWROZ BİBE DESTPÊKA AZADİYA FÎZÎKÎ YA RÊBER APO'

NEWROZ ATEŞİNİ GÜRLEŞTİRELİM!

TUTSAKLARDAN NEWROZ MESAJI

“NEWROZ’UN DİRENİŞ ATEŞİYLE BİRLEŞİK DEVRİM ATEŞİNİ HARLAYALIM!”

NEWROZ'DA DİRENİŞ ATEŞİNE KENDİNİ KATAN DEVRİMCİLER

NEWROZ COŞKUSUNU HAZMEDEMEYEN TC ORDUSUNDAN YOĞUN HAVA SALDIRILARI

2022 NEWROZ’UNUN ISRARI: ÖNDER ABDULLAH ÖCALAN’A ÖZGÜRLÜK

NEWROZ PKK İLE ÖZÜNE KAVUŞTU

NEWROZ, HEDEFLERİ VE EYLEM ÇİZGİSİNİ BELİRLEDİ

'DAİŞ' E KARŞI YETERLİ DESTEK YOK'

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK DOSTLARIMIZA!

‘İMRALI’ AÇIKLAMASI

'RÊBER APO NEWROZ'UN GERÇEK ANLAMINI ORTAYA ÇIKARDI'

KDP’NİN İŞGAL SALDIRISINA DİREKT KATILIMI BAŞÛR’UN ’UN STATÜSÜNE DE SALDIRIDIR

ULUSAL HALK KAHRAMANLARIMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ

KDP-TÜRK ORDUSUNUN 15 NİSAN’DA SALDIRACAĞI İDDİA EDİLDİ

ADI GİBİ YAŞAYAN EGÎT'İN ÖYKÜSÜ

4 NİSAN ÖZGÜR YAŞAM MÜJDESİDİR

HEVAL HEWRAM ÖLÜMSÜZ KAHRAMANDIR

KIZILDERE ŞEHİTLERİNİN ÖZLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN MÜCADELEYİ YÜKSELTELİM!

4 NİSAN BİR MİLAT GİBİDİR

ÖNDER APO’NUN DOĞUM GÜNÜ ÖZGÜR HALKLARIN DOĞUM GÜNÜDÜR

KCK’DEN RAMAZAN AYI MESAJI

NEWROZ RUHU İLE 4 NİSAN’I KARŞILAYALIM

TUTSAKLARA SAHİP ÇIKILMALI!

ALANLARA, İRADEMİZİ SAVUNMAYA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

FAŞİZM BİR KEZ DAHA YENİLGİYİ TADACAK

WAR AGAİNST THE KURDS WİLL NOT PREVENT ERDOGAN’S DOWNFALL

SAVAŞI HER ALANA YAYACAĞIZ

DEMOKRATİK KAMUOYUNA VE YURTSEVER HALKIMIZA

GERİLLA VE HALK ORTAK MÜCADELE İLE SALDIRILARI PÜSKÜRTECEK

BASINA VE KAMUOYUNA (YENİ)

GERİLLA 2021’DEKİ İŞGAL SALDIRISINI NASIL PÜSKÜRTTÜ?

BÜYÜK DİRENECEĞİZ

HERKES GERİLLA DİRENİŞİ ETRAFINDA KENETLENMELİ!

SESSİZLİK ÖLÜMDÜR, İHANETE ORTAK OLMAKTIR

BU ÖLÜM KALIM SAVAŞIDIR, HER KÜRT ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPMALI!

GERİLLANIN FEDAİ DİRENİŞİ YANINDA YER ALALIM, DİRENİŞİ HER YERDE YÜKSELTELİM!

KCK DIŞ İLİŞKİLER KOMİTESİ’NDEN BAĞDAT’A ÇAĞRI

“1 MAYIS’TA FAŞİZMİ YIKMA, ÖZGÜRLÜĞÜ KAZANMA HEDEFİYLE DEVRİMCİ SAVAŞI BÜYÜTECEĞİZ”

BEHDİNAN’DA MİT-KDP GİZLİ TOPLANTI YAPTI

ZAP’TA YENİLİRLERSE ANKARA’DA DA YENİLECEKLER!

DAĞDA, OVADA VE ŞEHİRDE EYLEM SEFERBERLİĞİNE!

KURTEDÎROKA XİYANETA MALA BARZANÎ (DUYÊMÎN)

KONUŞMA DEĞİL EYLEM VAKTİ

KURTEDÎROKA XİYANETA MALA BARZANÎ (3' YEMÎN)

ŞENGAL ÖZERK MECLİSİ SALDIRILARA İLİŞKİN TUTUMUNU AÇIKLADI

ZAP’A SEFER OLUR, ZAFER OLMAZ

KÜRDİSTAN GENÇLİĞİ VE KADINLARI HER YERDE HAREKETE GEÇMELİ

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK GÜÇLERE!

BİR HAFTALIK SAVAŞ BİLANÇOSU (17 Nisan – 24 Nisan)

REJİM YANLIŞ HESABIYLA YÜZLEŞİYOR

KURTEDÎROKA XİYANETA MALA BARZANÎ (4'EMÎN)

PKK 1 MAYISLARLA BÜYÜDÜ (1.BÖLÜM)

PKK 1 MAYISLARLA BÜYÜDÜ (2.BÖLÜM)

İŞGALE KARŞI HER İNSANIMIZIN YAPABİLECEKLERİ VAR

SON SÖZÜ SAVAŞANLAR SÖYLER

TARİHİ GERİLLA DİRENİŞİNİ SAHİPLENELİM

AKP-MHP FAŞİST REJİMİ ZAP'TA ÇÖKECEK (3. BÖLÜM)

BİZ BU SAVAŞI KAZANACAĞIZ (4.BÖLÜM)

BİR HAFIZADIR ŞENGAL, KADIN ŞAHSINDA KENDİNİ GÜNÜMÜZE ULAŞTIRAN

PKK'Yİ SUÇLAMAK HUKUKİ DE AHLAKİ DE DEĞİL

KÜRTLER GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMELİ

KÜRDİSTAN'IN EVLATLARI DÜŞMANA DİZ ÇÖKMEYECEK

DİRENİŞ BAYRAĞINI YÜKSELTEREK ŞEHİTLERE LAYIK OLACAĞIZ!

1 MAYIS'TA ALANLARDA KAVGAYI BÜYÜTECEĞİZ!

ZAFER KAZANAN ÖZGÜR KADIN TÜM İNSANLIĞA KAZANDIRACAKTIR!

1 MAYIS'TA ALANLARDA AKP-MHP'NİN İŞGAL SALDIRILARINA TUTUM ALINMALI!

ROJAVA GÜNCEL

KCK HALKLAR VE İNANÇLAR KOMİTESİ İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMI'NI KUTLADI

KÜRT SOYKIRIMINI TAMAMLAMAK İSTİYORLAR

BAŞÛR’DAN BAKUR'A ETKİLİ EYLEMLER: 9 İŞGALCİ CEZALANDIRILDI

AMED’DEN İHANET VE SAVAŞ POLİTİKALARINA TEPKİ

TECRİT İMRALI’DA BAŞLAYIP ADIM ADIM YAYILDI

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK KAMUOYUNA!

GENÇLER SİLAH ALIP DİRENİŞE KATILMALI

HAREKETLİ GERİLLA TİMLERİ 16 İŞGALCİYİ CEZALANDIRDI

KÜRDİSTAN’IN KALBİ ZAP'TA ATIYOR

MEŞRU SAVUNMA HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ

ŞENGAL ETRAFINDA KENETLENELİM

ZAP’I ZAFER KALESİ YAPACAĞIZ

“DEVRİMİN YOLUNDAYIZ… DENİZLERİN YOLUNDAYIZ!”

ZAP’I SADECE ZAP’TA SAVUNMUYORUZ

ALMANYA VE NATO'NUN TÜRK DEVLETİ İLE KİRLİ İŞBİRLİĞİ

ARKADAŞLAR TAM BİR PKK’Lİ RUHUYLA DİRENİŞTE

18 İŞGALCİ CEZALANDIRILDI, 1 HELİKOPTER DARBELENDİ

ZAP'IN NASIL BİR YER OLDUĞUNU GÖRECEKLER

KDP'NİN KÜRT DAVASI YOK

HİÇBİR ŞEY BU FAŞİST İKTİDARI KURTARAMAYACAK

AKP-MHP FAŞİZMİ ZAP VE AVAŞÎN’E GÖMÜLÜYOR

ZAP KÜRDİSTAN ADINA DİRENİYOR

DÜŞMANI ADIM ATAMAYACAK HALE GETİRMELİYİZ!

TÜM SURİYE KARŞI DURMALI

MEDYA SAVUNMA ALANLARI SEVK İDARE KOMUTANLIĞINA

KDP, CENAZELERİNİ ALAMAYAN TÜRK DEVLETİNİN CENAZELERİNİ TAŞIYOR

KADIN ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZİN SEÇKİN ÖNCÜ MİLİTANI

AYSEL DOĞAN’IN MÜCADELESİNİ ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ

ZAP VE AVAŞİN’DEKİ DİRENİŞ ZİLANLARIN ÖZGÜRLÜK VE DİRENİŞ ÇİZGİSİDİR

BAZÊN ZAGROSÊ DEVRİMCİ HAMLESİ BİR AYLIK SAVAŞ BİLANÇOSU (14 NİSAN–14 MAYIS)

KÜRTÇE KONUŞMAK EN TEMEL EYLEMİMİZ OLMALI

KİMSE PKK'Yİ YOK EDEMEZ

KJK EĞİTİM KOMİTESİ KÜRT DİL BAYRAMI’NI KUTLADI

TC’NİN KÜRT MEZARLARINA KARŞI SAVAŞI: BİR İNSAN BEŞ KEZ ÖLDÜRÜLÜR MÜ?

MAYIS AYI ŞEHİTLERİNİ SAYGIYLA ANIYORUZ

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK DOSTLARIMIZA!

TÜRK ORDUSU ZAP ÇIKMAZINDA

TÜRK ORDUSU ZAP’TA KİLİTLENMİŞTİR

ZAP-AVAŞİN GERİLLASI DESTAN YAZIYOR TARİHİN EN BÜYÜK KAHRAMANLIK ÖRNEĞİNİ ORTAYA KOYUYOR

MAYIS ŞEHİTLERİ ÇİZGİSİNDE DİRENİŞ MUTLAKA KAZANACAK!

“İBRAHİM KAYPAKKAYA, HAKİ KARER VE DÖRTLER…SER VERİP SIR VERMEYEN DEVRİMCİLERİN İZİNDEYİZ!”

GERİLLANIN TARİHİ DİRENİŞİ VE APOCU FEDAİ İRADESİ ASLA KIRILMAYACAKTIR

ZAP DİRENİŞİ KÜRT VE BÖLGE HALKLARININ GELECEĞİNİN DİRENİŞİDİR

ZAGROS ŞAHİNLERİ 10 İŞGALCİYİ CEZALANLARDI

SUİKASTLARA KARŞI SİYASİ TAVIR GÖSTERİLMEZSE MİSİLLEME HAKKI KULLANILABİLİR

ÇİYAREŞ’TE 8 YOLDAŞIMIZ KİMYASAL SİLAH SALDIRISINDA ŞEHADETE ULAŞTI

‘SAVAŞI ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ’

ZAGROS ŞAHİNLERİ 15 İŞGALCİYİ CEZALANDIRDI

ZAP VE AVAŞÎN'DE 4 İŞGALCİ CEZALANDIRILDI

ŞARISTAN DERSİM VE ZAP

GERİLLA TEK YÜREK DİRENİYOR

ZAP ONLARA MEZAR OLACAK

METÎNA ŞEHİTLERİ ANISINA 19 İŞGALCİ CEZALANDIRILDI

HER YERDE DİRENİŞE VE SEFERBERLİĞE ÇAĞIRIYORUZ

KÜRT GENÇLERİ HER YERDE SAVAŞABİLMELİ

DEVRİMCİ HALK SAVAŞI

DEVRİMCİ İNTİKAM OPERASYONU’NDA 26 İŞGALCİ CEZALANDIRILARAK SİLAHLARINA EL KONULDU

'İMRALI KİLİDİNİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN KIRACAĞIZ'

ZAP ASLANLARI SAVAŞ TARİHİNDE YENİ BİR SAYFA YAZIYOR

ZAP, AVAŞÎN VE METÎNA'DA 13 İŞGALCİ CEZALANDIRILDI

HALKIMIZA BAŞARIYI ARMAĞAN EDECEĞİZ